Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
#lacunafabularnieczarnolisto
#lacunafabularniestarwars

Królową być

Królowa Karnassa obudziła się w sypialni pałacu w Imritsarze, wraz z pierwszymi promieniami słońca. Zza ośnieżonych szczytów i gęstych chmur gwiazda macierzysta oddawała Holcei część swego ciepła. Po Mroźnej Stronie rozpoczynał się trwający zaledwie kilka godzin dzień. Na to wszystko gotowi już byli monarszy słudzy, przyzwyczajeni, że ich pani wstaje wraz z gwiazdą. Weszli do komnaty, nieśli na swych barkach lektykę, bogato ozdobioną różnobarwnymi tkaninami i grawerunkami. Już po chwili królowa Karnassa była w niej niesiona do sąsiedniego pomieszczenia, garderoby. Tam czekali kolejni słudzy, oni z kolei mają za zadanie ubrać swoją władczynię, dostojnie i z gracją, tak aby każde insygnium władzy znalazło się na swoim miejscu. Mimo niewątpliwego doświadczenia, całość przygotowań mogła zajmować bardzo dużo czasu, zwłaszcza jak na lokalne warunki. Gdy już wszystko było skończone, królowa tą samą lektyką kierowała się dalej.

— Fyttcie — odezwała się do jednego ze sług, który szedł obok lektyki, zajęty sprawami w datapadzie.
— Tak, o Najwyższa. Czym mogę ci służyć — sługa odpowiedział jej bez zwłoki.
— Jakieś nowe ważne wiadomości? — zapytała
— Gubernator Izony kolejny raz pyta o to, kiedy przybędą obiecane dostawy żywności. Z kolei generał Dit-Pio...
— Fyttcie, czy ja się niewyraźnie wysłowiłam? Chodziło mi o ważne wiadomości, a nie o te nędzne baja. A więc, czy masz dla mnie jakieś ważne wiadomości, podpowiem ci, że chodzi o sprawy galaktyki.
— Fytt mocno przełknął ślinę, po czym rzekł — Majordomus Shxi odezwała się nie tak dawno, kazała powiadomić o gotowości do złożenia pierwszego raportu.
— Hmm, Fytt do pomieszczenia telekomunikacyjnego, natychmiast — rozkazała
— Tak jest

Jak powiedział, tak zrobił po czym z kolei on rozkazał osobom dźwigającym lektykę skierować się w konkretne miejsce. Po kilku minutach orszak zatrzymał się pod ciężkimi, metalowymi drzwiami. Królowa Karnassa wstała, a następnie udała się do środka pomieszczenia. Wewnątrz znajdował się tylko panel komunikacyjny. Kilka kliknięć później nawiązane zostało połączenie.

— Witam, o Najwyższa — przywitała się majordomus Shxi — Jak twój wierny podd...
— Skończ z tym Shxi, nie musisz się aż tak płaszczyć przede mną. Powiedz lepiej co z moimi dziećmi — uciszyła ją prędko Karnassa.
— Księżna Esca i Książę Desna dotarli bezpiecznie na Coruscant.
— To wiem, skup się Shxi i mów konkretniej — monarchini wyglądała na coraz bardziej zniecierpliwioną.
— Przywitali nas pracownicy Senatu, oprowadzili nas po ważniejszych miejscach, a co najważniejsze pokazali i przekazali odpowiadające nam warunki do zakwaterowania i pracy. Książę i Księżna obecnie czekają na rozpoczęcie obrad Senatu Galaktycznego.
— Senatu mówisz, hmm... Shxi, upewnij się, że nikogo wokół ciebie nie ma, nikt nie podsł#!$%@?, a potem wysłuchaj mniej i to tak, abyś wszystko dokładnie zrozumiała
— Ależ oczywiście, moja pani...
Zerri - #lacunafabularnieczarnolisto 
#lacunafabularniestarwars

Królową być

Królowa...

źródło: comment_1581113322pGS2mWrvE0iw9mnHX0sPB5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz