Wpis z mikrobloga

@Andrut_japko: witam serdecznie. Natknęłam się na wpis o przecięciu dłoni. Mój brat podobnie załatwił sobie dłoń nożem 2 dni temu. Szukamy obecnie jakiegoś dobrego rehabilitanta. Jesteś w stanie podzielić się jakimiś informacjami ? Jak palce ? Czy są sprawne? Czy rehabilitacja długo trwała i kto ją prowadził ? U niego to aż 4 palce prawej dłoni z tego co mówi lekarz który operował nie zapowiada się to różowo. Brat ma również wszyte w paznokcie te druciki do gumek. Wiec pewnie sytuacja podobna. Na wpis trafiłam szukając właśnie jak wyglada tegobtypu ćwiczenie. Będę mega wdzięczna za każda cenna informacje i poradę.
Pozdrawiam serdecznie
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patrycja-pati-flis: u mnie sprawa wyglądała tak, że zgłosiłem się do lekarza trochę za późno, bo dopiero jakoś po 3 dniach i ścięgna zdążyły się jakby cofnąć i schować głębiej. Co skutkowało tym, że musieli porozcinać palce i częściowo dłoń, aby znaleźć ścięgna. Dostałem taką szynę i haczyki na 4 palcach z gumkami, które pasywnie prostowały mi palce, a ja miałem ja jakby zginać w ramach ćwiczeń. Sprawa u mnie wyglądała tak,
  • Odpowiedz
Dziękuje bardzo za odpowiedz. Tutaj operacja wydaje się na ta chwile ok ale napewno pokaże się to dopiero po zagojeniu. Zabieg miał jakieś 3-4 godziny po zdarzeniu. Uszkodził ścięgna i nerwy PIP ale tez miał jakieś dodatkowe cięcia aby to pozszywać. Tak wynika mi z opisu operacji na karcie. Lekarz powiedział ze najważniejsza jest szybka rehabilitacja i z tego co opisujesz jak używałeś tych gumek to on ma robić dokładnie to samo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patrycja-pati-flis: przepraszam. Te gumki mi zginały palce, a ja je musiałem prostować. Tak czy siak najważniejsza jest szybka reakcja czyli operacja, bo nawet jak obetniesz palca to po szybkim przyszyciu będzie funkcjonował. Zakładali mi tą szynę w szpitalu, z tym że jak mówiłem w Niemczech. Dostałem wtedy wizytówkę tego Pana, lecz nie znajdę jej teraz.jak mi się odkleił jakiś haczyk, lub urosły paznokcie to ściągałem je i kleiłem potem na kropelke.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@patrycja-pati-flis: i nie wiem gdzie kupić takie coś. Mógłbym ci wysłać moją tylko bez gumek, bo gdzieś zgubiłem, ale nie da rady bo jestem 630km od domu i leczę się na alkoholizm. Dopiero w maju jakoś wrócę. A i tak nie wiem na 100% czy to mam bo #!$%@? mogłem to wyrzucić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Dzięki za informacje. Dziś ma konsultacje lekarzem ortopeda ze specjalizacja również z rehabilitacji i mam nadzieje ze podpowie gdzie możemy się zaopatrzyć w taki sprzęt. Mam nadzieje ze wrócisz do zdrowia tak by jeszcze w pełni moc czieszyc się życiem. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w terapii i ogólnie. Nie poddawaj się. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz