Wpis z mikrobloga

Mam pytanko. Jakbym zrobił sobie dużą porcję makaronu z kurczakiem i warzywami w powiedzmy poniedziałek, to po ilu dniach by się to zepsuło w lodówce? Nie chce mi się po prostu gotować codziennie i brak czasu
#dieta
  • 7
  • Odpowiedz
@Surrenderdorothy:
2-3, może nawet 4 dni jeśli temperatura byłaby odpowiednio niska. Według mnie jednak lepiej przygotować warzywa z kurczakiem, a makaron gotować codziennie (zajmie to max 15 minut). Niestety im dłużej makaron leży tym gorzej smakuje. Do tego będzie chłonął wodę z sosu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Surrenderdorothy jak nie będziesz odgrzewał codziennie całości (tylko będziesz nakładał na talerz konkretne porcje) to spokojnie 3 dni, nawet 4. Jak zaczniesz całe danie odgrzewać, to ponoć szybciej się psuje.
  • Odpowiedz
@Surrenderdorothy: kurczak powinien być bezpieczny do zjedzenia przez ok 4 doby od włożenia do lodówki
gdy tak kombinowałem to okazywało się, że po 5 już potrafi się zepsuć, ale po 4 dobach był zawsze ok
i pamiętaj, że takie jedzenie, które masz zamiar wyjąć po dłuższym czasie powinieneś wsadzać do lodówki gdy już ostygło i nie jest zbyt wilgotne
  • Odpowiedz