Wpis z mikrobloga

Chłopiec 6 lvl uratował swoją mamę, bo zasłabła i zadzwonił na 112. I tam dyspozytor przekierował rozmowę do dyspozytorni medycznej. Czy dyspozytor 112 nie mógł sam porozmawiać z dyspozytorka 999. Mając ma uwadze lvl dzieciaka?
#ratownictwo
  • 8
  • Odpowiedz
@bialy_wilk: Może dzieciak nie umiał podać adresu więc dyspozytor 112 który nie zna dobrze okolicy z której młody dzwonił bo pracuje dwiescieczydziesci kilometrów dalej oddał go dyspozytorowi najbliższego szpitala, który już może kojarzyć bardziej miejscowość i młody mógł mu wytłumaczyć gdzie sie znajduje bez podawania adresu na zasadzie punktów orientacyjnych czy tego co młody ma za oknem albo niedaleko domu? A może nie
  • Odpowiedz
@bialy_wilk: Mógł, ale co poradzisz 112 działa jak działa, kiedyś byłem świadkiem wypadku gdzie zadzwoniłem na 112 i z dobre 10min z operatorem rozmawiałem, podając mu miejscowość nr słupka i nic, powiedział ze nie ma mapy i mam mu opisać okolice gdzie to jest xd śmiech na sali po czym przełączył mnie na straz i chwila moment zgłoszenie przyjęte i tyle
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niewiemja:

oddał go dyspozytorowi najbliższego szpitala


Bzdura, dyspozytor medyczny siedzi zazwyczaj obok dyspozytora 112. To nie jest 99*, gdzie odbierał dyżurny z najbliższego miasta powiatowego, który znał okolice.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xcfgh: dlatego wtedy zawsze trzeba dzwonić na 998, oni jeszcze nie są przełączeni na 112. Dyżurny z 998 siedzi w najbliższym mieście powiatowym i zna okolice.
  • Odpowiedz