Wpis z mikrobloga

Mirki, wiem ze glupie pytanie i wstyd aż pytać, ale takie chyba dosć nie codzienne że w google znaleźć nie mogę.

Mam projekt w #php i za pomocą #composer a dociągane są jakieś liby.

na devie i tescie działa bo czemu by nie. composer update i jest git.

natomiast z różnych powodów na produkcji czasowo nie możemy mieć composera - pieprznięte korpo procedury i zejdzie z kwartał zanim będzie...

więc na jedym z serwerów produkcyjnych wypieprzyłem composera i teraz próbuję uruchomic danego liba.

oczywiscie go kod nie wykrywa.

liczyłem że jak skopiuje vendora, composer locka i autoloada to po prostu zadziała - no ale jednak nie.

Macie pomysł jak zrobić tymczasowy deploy by na maszynie bez composera mi to zadziałało do czasu aż całość bedzie po bożemu z composerem i cd?

#programowanie
  • 10
  • Odpowiedz
@MirkoDigger: są różne powody ale to nie jest w tym momencie ważne ani nie jest to moim zadaniem. Temat zgłoszony, ale chwile czasu minie zanim trafi na proda. Nie jest to w tej chwili ważne, bardziej interesuje mnie jam szybko i wygodnie dostarczyć liby z vendorem na maszyne bez composera by autoload działal.
  • Odpowiedz
@Hipodups musisz skopiować wszystkie pliki, a jeżeli nie działa to jest jakiś powód. Musiałbyś pokazać błędy jakie się pojawiają, bez tego możemy długo strzelać jaka jest przyczyna.
  • Odpowiedz
@poh: @stacktrace: @cube:
problem rozwiązany. dzięki za wsparcie.
problem był blachy - jeden plik z autoload nie wchodził do repo, nie wiem skąd ale w .git/info/excludes był wymieniony a phpstorm nie podkreślał go jako ignorowany. przy zaladowaniu liba gdzie bylo ponad 400plikow ciezko bylo wylapac czegoś brak.
  • Odpowiedz