Wpis z mikrobloga

Jaki telefon kupić za 400-500zł? Nowy, może być z chin i nie musi być na już, mogę poczekać na promocje, kupony, itp. Wiem, że kiedyś coś (listopad/grudzień) upatrzyłem spod szyldu #xiaomi ale nie pamiętam modelu, miał chyba 3 różne kolory obudowy, czerwoną, niebieską i czarną. Nowość to była jak na tamte miesiące. Telefon dla kobiety, głównie sociale, rozmowy, sms, żadnych skomplikowanych gier czy czegoś takiego. Byle miał wsparcie jakiś czas, żeby się nie okazało, że za pół roku facebook nie będzie działał (ale to chyba już nie te czasy).
#telefony #smartfon #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
@Vadzior: To był chyba Redmi 8, ale on kosztuje trochę ponad 500 złoty . Poniżej tej kwoty jest redmi 8a, ale on nawet nie ma czytnika linii papilarnych i jeśli ten model to wersja 3/32 bo 2GB Ram to już zdecydowanie za mało nawet jeśli ma służyć tylko do dzwonienia, smsów, FB i innych social mediów.
  • Odpowiedz
@MrPrado30: Tak, to chyba Redmi 8. Szczególnie ten czerwony kolor pasuje. Co o nim sądzisz? Trochę dziwne z tą ceną, bo w listopadzie/grudniu znalazłem go za 420/430zł jakoś (+ ew. cło gdyby zatrzymali). Nie ma już takich promocji?
Chodzi oczywiście o tańszą wersje 3/32
  • Odpowiedz
@Vadzior: W swojej cenie jest dość dobry, raczej nie ma równie dobrej alternatywy dla niego. Ma już złącze USB-C, dużą baterię i zapewne dostanie Androida 10 w późniejszym czasie. Jedyną wadą jest ekran który mógłby być lepszy. Co do ceny to się zgadza, było taniej. Ta sama sytuacja jest z Mi9 i Mi9 SE. Po prostu kończą się na magazynach i zwiększają cenę by telefony nadal były dostępne i pozycjonowane na
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: No to chyba jasne ze bedzie mial mniejsza baterie przy takich wymiarach, od Redmi 8 jest 15mm. krotszy do tego cienszy i wezszy, lzejszy o ponad 40g. Redmi 8 to jest cegla o wymiarach 6'5 telefonow o rozdzielczosci 720p+ i do tego od nich sporo ciezszy.
Nie wspominam nawet o 3GB RAM, w MIUI 8GB to jest malo gorszej nakladki jesli chodzi o multitasking i utrzymywanie aplikacji w pamieci nie
  • Odpowiedz
@k3lt: no tak, tylko jak w gre wchodza sociale, to co ci z wymiarow, jak facebook i insta #!$%@? ta baterie w kilka godzin?
Op nie napisal, ze potrzebuje cos pokroju 5,5" w starym stylu, nie wspomnial o nfc itd jako must have. Strzelam ze w tym wypadku wiekeszy = lepszy ¯\_(ツ)_/¯

@Vadzior: wejdz sobie na pepper.pl wpisz w wyszukiwarke redmi 8, z banggood byla wersja 4/64 za ~500zl. Jak
  • Odpowiedz
@k3lt: Jak się ten Redmi 8 i jego matryca i cpu do jej obecnego telefonu jakim jest huawei p9 lite mini? Był pomysł kupić nawet taki sam znów, byle nie był rozbity. Będzie różnica na minus?
  • Odpowiedz