Wpis z mikrobloga

Hej,

Szukam dla siebie jakiegoś dobrego roweru. Dane techniczne użytkownika - wzrost 190, waga 90kg. Chcę tym jeździć zarówno po asfalcie jak i po jakichś leśnych ścieżkach, powiedzmy że stosunek 70/30. Ze względu na to że mam krzywy kręgosłup to mile widziana jest względnie wygodna pozycja (bez przesady wiadomo) no ale na przykład na holenderkach Gazelle bardzo mi się fajnie jeździło. Poprzedni mój rower to był Giant Roam 1 czyli typowy cross ale pozycja też była całkiem spoko, jedynie rama była dość mała jak na mnie (L) i dlatego go sprzedałem. Myślałem kiedyś nad szosą ale myślę że właśnie ze względu na pozycję po prostu nie będę w stanie robić na tym żadnych dłuższych tras. Limit cenowy w sumie jest dość płynny - jak będzie coś wartego uwagi to mogę i 4k z hakiem za to dać bez problemu. Z propozycji które mi się nasunęły przerzucając ogłoszenia w internecie:

- Giant Roam 0 Disc 2019 XL na przecenie za 3699, ew. model 2020 za jakieś 4200 (różnice?)
- Kross Trans 11.0 23 cale też z przeceny za 4499, ew. 10.0 za 3689 - czy warto dopłacać do 11?

Jeśli macie jakieś inne propozycje godne uwagi to będę wdzięczny

#rower
  • 9
@kendi: ło panie, wtedy to można by się było pod trakcję kolejową podpinać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skajssdelimit: tak jak kolega mówi, wygląda mi to po zdjęciach na trochę offroadową szosę, czyli odpada niestety :(
@Poldek0000: a wiesz może kolego jaka w miarę zaufana firma robi takie rowery? Bo z tego co widzę to zarówno ten kross jak i giant mają koła 28
@AlezWieje: Marinowi 4c to pewnie bliżej do crossa z barankiem, niż do szosy. Jeżdżę na nim od 2 lat, pod te wymagania co wypisałeś będzie bardzo fajny. Ja go wziąłem właśnie z myślą o wygodniejszej pozycji na długich trasach (a i po terenie latam dużo)