Wpis z mikrobloga

  • 4
Jak dla mnie , to istnieją dwie lewice .
Normalna lewica , chce związków partnerskich , zaprzestania finansowania kościoła itd.
I psycholewica , nie aresztująca gwałcicieli z Azji bo nie chce "wywoływać napięć kulturowych" , uważająca że biali ludzie są zbrodniarzami i muszą przepraszać że są biali , że Żydzi to największe ofiary a jak powie się coś o sytuacji w palestynie to odrazu antysemita i "uuuuu" i przecież im nie wolno nic powiedzieć , .

  • 18
  • Odpowiedz
@visos: i może tutaj jest problem, bo jeszcze z 2 dekady temu poprzez lewicę ludzie uważali organizacje walczące o prawa pracownicze, zajmowanie się obywatelami w zamian za wysokie składki. Te sprawy z gejami, antykościołem (wybranym jednym) to nowoczesne dodatki które niby grzeją ale dotykają tylko kilku % społeczeństwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@visos

zaprzestania finansowania kościoła

I ta sama lewica wyciąga ręce po publiczne pieniędze z samorządu. Hipokryzyjna lewica i psycholewica.
  • Odpowiedz
@Volki: ja jestem zwykłym człowiekiem, a nie z żadnych organizacji czy partii lewicowych, i także chciałbym całkowitego odcięcia się państwa od kościoła - zresztą tego chce raczej większość normalnych wiernych, bo to wyszłoby na dobre samemu kosciolowi.
  • Odpowiedz
@rorf46: w sensie, że problemy się zmieniły i jak sie decydujesz że zajmujesz się mniejszością to wpadasz w problemy bo zawsze będzie mniejszość w mniejszości i tak w nieskończoność. i właśnie się pojawia problem czy jak ktoś jest gejem ale gwałcicielem to mu pomagamy czy zamykamy, bo z jednej strony trochę powinniśmy pomagać ale z drugiej to jednak kryminalista. to się pojawia kiedy zaczynasz oceniać ludzi poprzez przynależność do jakichś podgrup.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: tyle że osób lgbt jest ile? Milion czy dwa? To chyba sporo? Tym bardziej, że im chodzi o podstawowe prawa dla siebie, oni nie chcą żadnych przywilejów, dlatego to twoje „pomagamy” jest wyjęte totalnie z dupy. Jeśli np. przyznamy im prawo do zawierania związków partnerskich, to oni mają traktować państwo jako łaskawego pana? XD
  • Odpowiedz
tyle że osób lgbt jest ile? Milion czy dwa? To chyba sporo?


@rorf46: tak, ale chodzi o to że już zakwalifikowałeś ich po bardzo małym podziale upodobań seksualnych, dużo wygodniej jest jako lewica patrzeć na nich jako np na pracowników którzy potrzebują żeby obowiązywał dobry dla nich kodeks pracy.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1 Tyle, że w Polsce KK to zdecydowanie największy beneficjent oraz ma specjalne akty prawne jak konkordat. Wszystkie inne kościoły razem wzięte to podejrzewam granice błędu statystycznego w porównaniu do KK. Oczywiście inne kościoły też nie powinne być finansowane, ale to rozumie się samo przez się. Nie widzę możliwości, w której wyłącznie KK byłby w jakiś sposób wyłączony z programu finansowania.
  • Odpowiedz
  • 0
@rorf46

jeszcze tego brakowało, żebym poważnie traktował słowa szura narodowca...

Szurze lewaku, gdybyś był poważny i nie spamował co godzinę o Konfederacji jak to było jakiś czas temu, to może traktowałbym cię na poważnie. Ale ty jesteś trollem. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@RegularJohnny: no tak, kk na pewno najwięcej kasy ściąga i myślę że spokojnie byśmy przeżyli jakbyśmy ich odspawali od przywilejów, ale na razie obawiam sie o intencje autorów że to nie chodzi o oddzielenie kultów religijnych od państwa tylko że jest to atak konkretnie na kk.
  • Odpowiedz