Wpis z mikrobloga

@Bover: Jest. Zaznaczają przy tym że trójpodziału i tak nie ma. Patrz władza wykonawcza i ustawodawcza. Dlatego nie poparli zmian.

@Print_Screen: ma pomysły i mówi o nich od pół roku. Włącz dowolny wywiad z ostatnich dni lub poczytaj program partii
@wojtas_mks: Konfederacja skończy na śmietniku historii jako przybudówka popierająca reżim. Przykre dla ideowych kuców, którzy zostali zwyczajnie zrobieni w #!$%@?. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tolerowania tych zmian.

Jak nie widzisz różnicy w konieczności dalekiego rozróżnienia władzy sądowniczej i wykonawczej od rozróżnienia ustawodawczej i wykonawczej... to jest po prostu przykre i fatalnie świadczy o poziomie edukacji w Polsce.
@Bover: Konfederacja nie poparła tych zmian. W tym głosowaniu ważna była większość bezwzględna, więc ich głos był również na nie. Natomiast jeśli ktokolwiek uważa, że sądy działały do tej pory dobrze to xDDD

Natomiast co do trójpodziału to ja mówię o faktach. Możemy mówić co najwyżej o dwupodziale, więc Konfederaci chyba jako jedyni wspominają o systemie prezydenckim, gdzie rząd powołuje prezydent (wybrany w wyborach), a nie Sejm.
@wojtas_mks: ja wiem, że ty, podobnie jak twoi rodzice, nie będziesz miał oporów aby zapisać się do Partii, by czerpać z przywilejów również przed sądami, które mają być od Partii uzależnione. Tylko zrozum, że nie wszystkim pasuje taki system. Konfederacja nie sprzeciwiła się zmianom, które w zamiarze mają przywrócić sądownictwo komunistyczne, uzależnione od Partii. Konfederacja Targowicka działała podobnie, tyle że dla cudzego reżimu. Czyżby stąd ta nazwa?

Poza tym...byłeś kiedyś w
Poza tym...byłeś kiedyś w sądzie? Choć raz? Skąd czerpiesz wiedzę na temat wymiaru sprawiedliwości? Jakie twoim zdaniem są jego największe problemy?


@Bover: Prowadzę od kilkunastu lat DG. Spraw miałem już sporo, w 100% ja pozywałem kogoś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomijam sprawy spadkowe itd.

Tylko zrozum, że nie wszystkim pasuje taki system. Konfederacja nie sprzeciwiła się zmianom, które w zamiarze mają przywrócić sądownictwo komunistyczne, uzależnione od Partii.
@wojtas_mks: moim zdaniem sądy są: wolne i niewydolne, biurokracja przesadna (akurat za 3 lata będzie pełna informatyzacja i powinno być znacznie lepiej), a wokandy wypchane w sądach rejonowych od 8 do 15. Warunki lokalowe w ciągu ostatnich lat zmieniły się jednak sporo na plus.
Natomiast moim zdaniem problem wynika z absolutnego niedofinansowania (tutaj się zgadzamy) i braków kadrowych wśród asesorów, referendarzy, a przede wszystkim wśród pracowników sekretariatu i asystentów. Druga sprawa,
Ostatnimi osobami odpowiedzialnymi za problemy sądownictwa są sami sędziowie. Za to atak Konfederacji skupia się na nich, a nie na problemach sądownictwa.

Tymczasem Konfederacja, zamiast poważnych rozmów o reformach:

1. posługuje się wyłącznie ogółami (złe sądownictwo/potrzebna kompletna reforma, zaorać to wszystko, są "komunistyczni sędziowie" xD),

2. rzuca populistyczne, oderwane od rzeczywistości hasła (proces w jeden miesiąc!), prowadzi agitację wyborców zamiast myśleć o rozwiązaniach

3. tworzy i uczestniczy w propagandzie przeciwko sędziom, których