Wpis z mikrobloga

po prawyborach w #konfederacji mam wrażenie, że #neuropa chyba nadal ma złudzenia, że są wśród kucy takie jednostki które porzucą konserwatywno-liberalne poglądy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Śpieszę z odpowiedzią, prędzej PiSowiec pozbędzie się konserwatyzmu na rzecz liberalizmu tylko żeby socjaluchostwo zostało niż kuc konserwatyzmu.

Może i na tagu są ludzie rozgoryczeni obecnym obrotem spraw (do nich też ja się zaliczam) ale Bosak2020 to nadal lepszy kandydat niż cała reszta potencjalnych kandydatów.

Lepiej żebyście neuropki już przestali z tymi wpisami o odwoływaniu się do naszego rozumu nikt nie będzie się nagle "budził" czy "przeglądał na oczy". Kuc to kuc, nie zrobisz z kuca czerwonego pająka.

oczywiście #polityka
  • 13
@qluch: mam przeczucie że Bosak czuje potężną presje (zwłaszcza ze względu na wojnę która teraz trwa) i wie że musi przyjąć do serduszka trochę wolnego rynku bo jak wyjedzie w kampanii z socjalizmem to go najbardziej zajadłe kuce zeżrą xD
Śpieszę z odpowiedzią, prędzej PiSowiec pozbędzie się konserwatyzmu na rzecz liberalizmu tylko żeby socjaluchostwo zostało niż kuc konserwatyzmu.


@qluch: ja kiedyś głosowałem na Korwina a teraz jestem lewakiem. I znam wielu takich ludzi (a w drugą stronę nikogo).
@tell_me_more ja znam parę osób w drugą stronę, głównie ludzie pracujący na emigracji, poniżej swoich kwalifikacji. Ci pracujący wyżej zwykle robią się bardziej lewicowi.

@Frank_Forsyth średnio wiarygodne są sondy w internecie, zwłaszcza na portalu z śmiesznymi obrazkami.
@qluch: ej. a tak na serio. Co o konserwatyzmie, o tradycji może wiedzieć nastoletni kuc? ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież to trzeba poznać polską literaturę, sztukę, wiele rzeczy, konserwatyzmu nie da się ogarnąć na klasówce z polaka czy wosu.
@tell_me_more: no to ja jestem twój pierwszy :)

ej. a tak na serio. Co o konserwatyzmie, o tradycji może wiedzieć nastoletni kuc? ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież to trzeba poznać polską literaturę, sztukę, wiele rzeczy, konserwatyzmu nie da się ogarnąć na klasówce z polaka czy wosu.


@bazylczuk: no właśnie! Dlatego wszystkie nastoletnie kuce dały się oszukać i dzisiaj siedzą na diskordzie neuropy (σ
Co o konserwatyzmie, o tradycji może wiedzieć nastoletni kuc? ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież to trzeba poznać polską literaturę, sztukę, wiele rzeczy, konserwatyzmu nie da się ogarnąć na klasówce z polaka czy wosu.


@bazylczuk: przecież polska szkoła, kościół i w większości wypadków rodzina uczą konserwatyzmu
@tell_me_more: ale to nie jest zagadnienie, które poznasz i zrozumiesz tylko w szkole. Większość nawet lektur nie czyta, nie mówiąc o zastanowieniu się i przemysleniu tego co poznali. Jakby takim kazać wymienić dwudziestu ważnych polskich twórców to zatrzymałoby się może na 10..
@bazylczuk: wciąż konserwatyzm ma ogromną przewagę w tej kwestii - w KK dowiesz się, że liberalizm to wymysł diabła czyli zło, w szkole, że to komunizm czyli zło a w rodzinie że to lewactwo czyli zło.

Dlatego ludzie w Polsce zwykle są konserwami domyślnie, i stają się liberałami jak sobie pewne rzeczy przemyślą.