Wpis z mikrobloga

Cześć. Ktoś najprawdopodobniej włamał mi się na poczte wp, dostałem maila ze próbował zmienić moje dane na Twitterze, udało mu się włamać na mojego zapasowego instagrama, ale szybko zmieniłem hasło, i próbuje cały czas coś zrobić ze steamem bo co chwilę dostaje maile. Dostałem jakiegoś maila od gajin.net całego po rosyjsku że chyba założyłem tam konta (to nie ja :p) a teraz kolega mi pisze ze wysłałem mu niby jakiegoś maila z linkiem, nic nie wysłałem, w wysłanych też nic nie widać. Jestem praktycznie pewny że na żadnej nie pewnej stronie nie podawałem swojego maila ale mniejsza. Jestem w tym zielony, co mam teraz robić? Zmienić hasło do poczty czy coś jesxze?
#email #programowanie #informatyka
  • 7
  • Odpowiedz
@howi5: Na przyszłość - hasło do e-maila musi być dla Ciebie unikalne (nie stosowane przez Ciebie nigdzie indziej) po to, aby w razie wycieku danych z jakiegoś serwisu X osoba, która uzyskała dostęp do Twojego hasła w serwisie X nie dostała się tym samym do e-maila. Tak jak było w Twoim wypadku

A z dostępem do skrzynki e-mail - wiadomo - można zresetować hasła wielu serwisów/usług, uzyskując tym samym do nich
  • Odpowiedz