Wpis z mikrobloga

#aliexpress #zakupyzchin

Czołem Mirasy
Ktoś przerabiał zwrot towaru do sprzedawcy z ali? Potrzebuje zwrócić uszkodzonego drona ( nie łączy się po wi-fi z żadnym urządzeniem ) Zrobiłem Return Goods na ali i dostałem adres do zwrotu, ile może zawołać poczta polska i czy musze wypełniać jakieś dodatkowe deklaracje prócz standardowego druczka z poczty? Robić deklarowaną wartość ( 470 zł. ) w razie zaginięcia przesyłki i jak to się ma do cła?
  • 17
  • Odpowiedz
@kortezx: Ok warto się za to brać i ryzykować dodatkowo utratę towaru + koszty przesyłki czy przełknąć gorycz porażki związanej z cebulowaniem na aliexpress( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
U Polaka zrobiłbym normalnie zwrot towaru kwota za towar i koszty wysyłki do mnie tak jak się to robi na allegro, tutaj chciałem zrobić podobnie ( stara za koszt wysyłki ) ale dochodzę do wniosku ta opcja zwrotu towaru na ali jest bez sensu moim zdaniem, tylko problem dla sprzedawcy i kupującego lepiej full refund i każdy zutylizuje sobie szrot we własnym zakresie chciałem być uczciwy teraz mam .
  • Odpowiedz
@kortezx: anuluj i zrób full refunda, bo #!$%@?, jak ali będzie kazało odesłać to odeślesz, ale wszystkie propozycje sprzedawcy odrzucaj
o ile jeszcze możesz tak zrobić
odsyłasz normalnie, wszystko najtańsze, hajs zwrócą
  • Odpowiedz
@kortezx: problematyczne jest zwracanie dużych przedmiotów, powinieneś wysłać to listem poleconym aby Cię nie oszukali (tracking gdzie będzie widoczne doręczenie w CN). Możesz próbować zagrać strategią, że odesłanie kosztuje połowę kwoty przedmiotu i się nie opłaca i odeślesz tylko jak oddadzą za to pieniądze. Często wtedy zmieniają zdanie
  • Odpowiedz
@AliPaczka:

Możesz próbować zagrać strategią, że odesłanie kosztuje połowę kwoty przedmiotu i się nie opłaca i odeślesz tylko jak oddadzą za to pieniądze. Często wtedy zmieniają zdanie


A to też dobre.
  • Odpowiedz
Zaginięcia przerabiałem i nie było najmniejszego problemu tutaj mam niezłą zagwozdkę, zrobiłem tak jak pisał UFC czyli anulowałem Return Goods i zmieniłem na Refund Only ( towar uszkodzony )bo chyba jednak większa szansa na zwrot kasy, jak będą chcieli żeby odesłać to zagram twoją strategią czyli koszty takie że najpierw chce zwrot kasy potem oczywiście odeśle żeby nie palić za sobą mostów, najtaniej jak się da z trackingiem żeby sobie śledzili że
  • Odpowiedz
No więc całość zakończona prawie sukcesem, prawie bo około 80% zwrotu i mi to pasuje bo mogło być nic( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz