Wpis z mikrobloga

@Obi343: Dość rzadki model, siostra ma taki z dystrybucji norweskiej od razu z czasu premiery - po tych wszystkich latach katowania go wykruszyły się tam mocowania palmrestu w które wpuszczone są śrubki od zawiasów! Wkurzyli mnie bo kurde lapek metalowy z zewnątrz, zawiasy niby te legendarne thinkpadowskie a zrobili taką fuszerkę z ich mocowaniem!

Cudem udało mi się kupić palmrest okazyjnie i przełożyłem WSZYSTKO ze starego laptopa od nowa na bazie
Saeglopur - @Obi343: Dość rzadki model, siostra ma taki z dystrybucji norweskiej od r...

źródło: comment_u2KjB7YFwVqJtzb70VjL5UAade7MGx5y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: dzięki wielkie za obszerna odpowiedź! Na szczęście jest to jedyna awaria, sprzęt w rękach mojej mamy przepracował kilkadziesiąt godzin (mniej niż sto), po czym wsadziła zasilanie do portu USB. Niestety poddał się i umar. Mi będzie on służył tylko i wyłącznie do oglądania czegoś na tv, w porywach do retro gierek. Dodatkowo znalazłem sprawna płytę, trzeci model (od najlepszego do najgorszego) za 70zl.
Jesteś pewien obecności slotu M.2?
  • Odpowiedz
Jesteś pewien obecności slotu M.2?


@Obi343: 100% !!! Otworzyłem go i wow! Albo jeszcze gdy oglądałem na YT jak ludzie to robią. Wiedziałem że były wersje SSD i HDD (siostra ma najwyższy konfig procesor i RAM ale HDD) ale myślałem że tylko dyski przekładają w jednym miejscu. A się okazuje że można mieć dwa! Dodaj sobie 64-128 GB za niewielkie pieniądze jako dysk tylko na system (żeby też nie był zapchany
Saeglopur - > Jesteś pewien obecności slotu M.2?

@Obi343: 100% !!! Otworzyłem go i...
  • Odpowiedz
w sumie to wygląda na to, że kupię śrubokręty i sam to wymienię, nie widzę w tym nic trudnego


@Obi343: Jak tylko płyta główna do wymiany to dasz radę sam choć to i tak spora operacja. O dysku doczytaj coś więcej bo podobno jakoś warto dobrać model, kwestia kompatybilności.
BARDZO WAŻNA RZECZ: gdy zdejmiesz obudowę dolną to nie ruszaj zawiasów! Zostaw ekran w takiej pozycji jaka jest, najlepiej po prostu złożony
  • Odpowiedz