Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to w końcu jest z naszym siedleckim rondem na placu tysiąclecia? Kiedyś na Tygodniku był w komentarzach spór, czy rondo ma dwa pasy, czy jedno. Dzisiaj o mało ktoś by nie wjechał we mnie na rondzie, prawdopodobnie dlatego, bo uznał, że jadę pasem wewnętrznym i zjeżdżając z ronda, przepuszczę go. Żadne znaki nie wskazują na to, aby to było rondo dwupasmowe. Nigdy nie widziałem, aby ktokolwiek tam jechał obok siebie - oprócz dzisiaj.
#siedlce #prawojazdy
Misiekkkk - Mirki, jak to w końcu jest z naszym siedleckim rondem na placu tysiącleci...

źródło: comment_Zxh4NoZSrlqODuVQK35b1SvmChiwlOYy.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Misiekkkk: zawsze traktowałem to jako rondo 1 pasowe, pomimo tego że są miejsca gdzie zmieszczą się 2 auta to są chyba też gdzie nie zmieszczą się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Perse: no, dwupasmowe. Ale jadąc pasem wewnętrznym, zjeżdżając z ronda 2 zjazdem, nie musisz przepuszczać tego po prawej, bo zewnętrznym jedzie się do najbliższego zjazdu w prawo i miałby zdziwko, że jego wina, jakby go drogówka wyjaśniła. To akurat mi się tylko wydaje, bo prawo jazdy robiłem ze 12 lat temu, a to czego uczą, a to jak się jeździ po mieście, to dwie różne rzeczy¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
musisz przepuszczać tego po prawej, bo zewnętrznym jedzie się do najbliższego zjazdu w prawo i miałby zdziwko, że jego wina, jakby go drogówka wyjaśniła.


@JerzyDabczak: jeśli nie ma strzałek kierunkowych na pasie ruchu, to wtedy każdym pasem można jechać prosto, więc ten z zewnętrznego nie musi wyjechać pierwszym wyjazdem.
  • Odpowiedz
@JerzyDabczak: to była kiedyś interpretacja, którą w niektórych rejonach próbowano forsować (a dokładniej, że prawy pas do skrętu w prawo i prosto, a lewy prosto i w lewo), ale nigdzie tego nie obronisz. Sądy stają po stronie, że nie ma czegoś takiego jak skręty na rondzie - jest tylko wjazd na rondo i opuszczanie ronda. Nie ma więc lewego kierunku przed wjazdem i nie trzeba się ustawić przed skrzyżowaniem z lewej
  • Odpowiedz