Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, czy można w jakis sposób zmusić #enea do rozliczenia końcowego po sprzedaży mieszkania według stanu z protokołu zdawczo odbiorczego a nie ich odczytu? Podobno zmieniły się ich regulacje i maja w dupie protokół zdawczo odbiorczy. Teraz ja mam płacić za ponad miesiąc używania prądu przez nowego właściciela mieszkania bo dopiero wtedy znalazła czas żeby podpisać umowę u nich. Jakieś pomysły jak to załatwić? Podstawa prawna? ##!$%@? #kiciochpyta #prawo
  • 9
@mjandy: Będzie ciężko z Eneą coś wywalczyć. Z tego co piszesz wynika, że oni powołują się na par 9 ust. 4 Ogólnych warunków, który jest dość jednoznaczny i zgody z przedstawionym Ci stanowiskiem - por. link: https://www.enea.pl/dladomu/obsluga_klienta_i_kontakt/pliki_do_pobrania/15.07.2019/owu_gc1_konsument_przedpl_12.07.2019.pdf

Ale przecież nie jest tak, że nowy nabywca za darmo prąd sobie teraz ma na Twój koszt. Wydaje mi się, że to byłoby świadczenie nienależne spełnione przez Ciebie w jego interesie (art. 410 KC).
@OldToby: Dzieki za odpowiedz, a jak to jest z OWU? Jeśli zaktualizowali je sobie w międzyczasie a wcześniej były inne zapisy w tym temacie? I ja podpisywałem umowę z innym OWU?
Z OWU zazwyczaj jest tak, że przesyłają Ci nową wersję OWU (lub informację o nowej wersji) i masz 14 dni na wypowiedzenie całej umowy z dostawcą. Jak nie wypowiesz na piśmie to obowiązują Cię nowe.

Mając na uwadze, że te aktualne OWU pochodzą z lipca 2019, na 99% wiążą Cię nowe OWU.