Wpis z mikrobloga

witam serdecznie, kupilem sobie loxon pro 5%, w zwiazku z tym mam kilka pytan:
jesli nosze miesieczny zarost a loxon stosuje na poliki bo tam mam glownie vellusy i pojedyncze terminale oraz na dziury w zaroscie na szyi to czy powinienem sie ogolic i czy potem tez sie regularnie golic ? (dodam ze nawet z tym zarostem ktory aktualnie mam wygladam lepiej niz ogolony jak dupa)
czy stosujecie go tak jak na ulotce rano i wieczorem ok. 1 ml (10 psikniec) i czy tylko psikacie go na twarz czy rozprowadzacie tez potem ten roztwor reka na twarzy ?
#minoxidil
  • 4
@superpaladin98: Loxon Max ;)

Nie musisz się golić, ale ogólnie lepiej używać tego na krótkim zaroście, albo w ogóle bez niego - łatwiej i lepiej będzie się wchłaniał.

Daruj sobie ten aplikator, bo część płynu idzie w powietrze i na Twoje usta, nos i oczy, a tego chyba nie chcesz. Kup sobie chociażby pipetę. Na YT masz pełno filmików jak aplikować minoxidil zakraplaczem.
@xSzatekx:
ad1. czy po psiknięciu na skórę należy go jeszcze wsmarować?
ad2. co jeżeli stosuje codziennie rano i wieczorem krem nawilżający? stosować minoxidil przed kremem? trzeba odczekać jakiś czas (godzine) z kremem czy jak to ma wyglądać bo odkładanie na rok kremu nawilżającego średnio mi się widzi
@rales:

1. Tak, powinno się go delikatnie wmasować.
2. Krem możesz nałożyć dopiero 4h od nałożenia minoxidilu. Niektórzy twierdzą, że można to robić już po odparowaniu zawartego w nim alkoholu, ale zdecydowana większość robi to dopiero po 4h. Sam minoxidil musisz nałożyć na oczyszczoną i suchą skórę.