Wpis z mikrobloga

#ekonomia #inflacja #polska

Obraz tego czym się kończy zderzenie z rzeczywistością połączone z brakiem elementarnej edukacji. Chłopak po liceum pewnie poszedł do pierwszej pracy i lamentuje że nie dają mu 3 tysięcy. Nie dzieciaki, dobrobytu nie wprowadza się ustawą. Im szybciej zaczną was tego uczyć w szkołach tym lepiej.
O wysrywach o komunizmie nawet nie wspomnę :D
ak44 - #ekonomia #inflacja #polska

Obraz tego czym się kończy zderzenie z rzeczywi...

źródło: comment_dDhsRJz1mdant0jEMSi8MOK2RsPIiaFh.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A potem będzie jęczał jak będzie bochenek chleba za 20 zł ¯\(ツ)/¯


@Danicen: Między 2015, a 2020 pensja minimalna wzrosła o 850 złotych. O ile wzrosła cena bochenka chleba w supermarkecie możesz mi powiedzieć, kiedy Ciebie ładnie proszę?
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego Może porównajmy jednak bardziej logicznie - do roku 2019, bo podwyżka minimalnej na rok 2020 trwa kosmiczne 7 dni.
Daje nam to równe 570 zł różnicy pomiędzy 1 stycznia 2019, a 2014.

Kontra 1750 licząc od 1 stycznia 2020 - 1 stycznia 2024

Ponad trzykrotnie więcej w tym samym obszarze czasu. Muszę coś więcej dodawać? Myślisz że pieniądze u przedsiębiorców wezmą się od tak z nieba? ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Może porównajmy jednak bardziej logicznie - do roku 2019, bo podwyżka minimalnej na rok 2020 trwa kosmiczne 7 dni.


@Danicen: I na razie przedsiębiorcy dopłacają przez 7 dni z własnej kieszeni?

Ponad trzykrotnie więcej w tym samym obszarze czasu. Muszę coś więcej dodawać? Myślisz że pieniądze u przedsiębiorców wezmą się od tak z nieba? ( ͡°
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego Czy ja wiem czy dopłacają. Musiałbyś spytać przedsiębiorców którzy mają na tyle duże przychody, że mogą sobie na to pozwolić. Jeśli chodzi o tych których znam osobiście to można zaliczyć ich do grona małych i średnich przedsiębiorców, czyli grupę najbardziej uciśniętą wszelkimi opłatami i podatkami od #!$%@?. A Ci radzą sobie rozwiązaniem umowy ze skutkiem natychmiastowym, jak to jest przy umowie-zleceniu, która przez warunki stawiane firmom przez państwo w przypadku
  • Odpowiedz
Czy ja wiem czy dopłacają. Musiałbyś spytać przedsiębiorców którzy mają na tyle duże przychody, że mogą sobie na to pozwolić. Jeśli chodzi o tych których znam osobiście to można zaliczyć ich do grona małych i średnich przedsiębiorców, czyli grupę najbardziej uciśniętą wszelkimi opłatami i podatkami od #!$%@?. A Ci radzą sobie rozwiązaniem umowy ze skutkiem natychmiastowym, jak to jest przy umowie-zleceniu, która przez warunki stawiane firmom przez państwo w przypadku umowy o
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego Cały ten czas próbuje Ci uświadomić że pytanie przez Ciebie postawione jest zwyczajnie głupie.
A dlaczego? A dlatego że różnica w podnoszeniu płacy minimalnej jest ponad trzy razy większa. A co to oznacza wytłumaczyłem Ci wyżej.
A prezentując światopogląd w stylu "ktoś inny na pewno za to zapłaci" uświadamiasz tylko innych że nie masz pojęcia w sytuacji w której zostali postawieni mali i średni przedsiębiorcy. ʕʔ
  • Odpowiedz
Cały ten czas próbuje Ci uświadomić że pytanie przez Ciebie postawione jest zwyczajnie głupie.

A dlaczego? A dlatego że różnica w podnoszeniu płacy minimalnej jest ponad trzy razy większa. A co to oznacza wytłumaczyłem Ci wyżej.

A prezentując światopogląd w stylu "ktoś inny na pewno za to zapłaci" uświadamiasz tylko innych że nie masz pojęcia w sytuacji w której zostali postawieni mali i średni przedsiębiorcy. ʕʔ


@Danicen
  • Odpowiedz
A Jeśli dalej nie jesteś przekonany, to proszę. Business insider, raczej wartościowe źródło ʕʔ


@Danicen: Jeśli obecnie kupisz chleb w supermarkecie za 2 zł, to wedle podanej przez BI inflacji, potrzebujesz około 69 lat ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), by chleb zaczął kosztować 20 złotych.
Chyba nie dożyję, ale trzymam kciuki bym zobaczył ten chleb za 20 złotych #!$%@? mocno
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego Jezusie kochany, rozumiesz pojęcie hiperboli kolego?
Dałem Ci przykład o redukcji etatu - Hurr durr, do kosza, bo chlyb 20 zł nie kosztuje.
Dałem Ci link do artykułu, w którym jest mowa o wzroście do 3.4% inflacji na poziomie JEDNEGO miesiąca, a prognozie 4.5% w pierwszym kwartale 2020 - do kosza bo hurr durr chlyb niy kosztuja 20 złoty.
  • Odpowiedz
Jezusie kochany, rozumiesz pojęcie hiperboli kolego?

Dałem Ci przykład o redukcji etatu - Hurr durr, do kosza, bo chlyb 20 zł nie kosztuje.

Dałem Ci link do artykułu, w którym jest mowa o wzroście do 3.4% inflacji na poziomie JEDNEGO miesiąca,a prognozie 4.5% w pierwszym kwartale 2020 - do kosza bo hurr durr chlyb niy kosztuja 20 złoty.


@Danicen: Dwa pierwsze zdania artykułu, który podlinkowałeś:
Takiego wzrostu cen nie było od jesieni 2012 roku. W grudniu 2019 roku inflacja wyniosła aż 3,4 proc. w ujęciu
  • Odpowiedz
@Danicen: Czyli w listopadzie 2019 były ceny wyższe o 2,6% wobec listopada 2018, a w grudniu 2019 były o 3,4% ceny wyższe ceny niż w grudniu 2018.
Naprawdę, polecam się najpierw dowiedzieć czym jest inflacja, rok, miesiąc i potem dyskutować o ekonomii, generalnie jak pójdziesz w końcu do pracy to też się dowiesz więcej o świecie.
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego No, i nie rozumiem o co Ci chodzi? Widać że rozumiesz, ale jednak nie przyjmujesz do wiadomości. Chociaż doceniam że sam sobie to wytłumaczyłeś.
I w ogóle co to zmienia w całości tego wątku? Inflacja rośnie, czyli wartość pieniądza spada. Złotówka dzisiaj jest mniej warta niż złotówka jeszcze miesiąc temu.

Mógłbym jeszcze pisać o tym kiedy zaczęła rosnąć, co ją wywołało, jak deflacja przebiła próg zero i zaczęła rosnąć inflacja,
  • Odpowiedz
No, i nie rozumiem o co Ci chodzi? Widać że rozumiesz, ale jednak nie przyjmujesz do wiadomości. Chociaż doceniam że sam sobie to wytłumaczyłeś.


@Danicen: O to, że wzrosła o 3,4% w ciągu ROKU, a nie jak Ty stwierdziłeś w ciągu MIESIĄCA.

I w ogóle co to zmienia w całości tego wątku?


@Danicen: To, że intelektualnie nie dojrzałeś do rozróżnienia miesiąca od roku, więc jesteś po prostu niezdolny
  • Odpowiedz