Wpis z mikrobloga

Witam, czy kupował ktoś Iphone z strony pineapple i mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie?
Otóż od dłuższego czasu firma ta cieszy się dobrą ceną, ale jak to w rzeczywistości wygląda? Skontaktowałem się z w/w firmą i zapewnili, że są to oryginalne telefony w oryginalnych zafoliowanych pudełkach oraz nie zostały aktywowane. Haczyk podobno tkwi w tym, że nie wystawiają faktury vat - jednak mi to nie przeszkadza, bo i tak nie planuje zakupu na fakturę - dodatkowo podobno oferują gwarancje z tytułu rękojmi oraz roczną gwarancje producenta, a telefony importowane są z Niemiec. #iphone #pineapple #ios #iphonexs #smartfon #apple
  • 7
  • Odpowiedz
@Restive: Roczną gwarancje od Apple masz choćbyś kupił telefon z Japonii ;)

Generalnie z tymi sklepami jest tak, że dostajesz fakturę vat-marża (czyli na produkty używane z tego co wiem) nieprzeznaczone na polski rynek. Dla ciebie, jeśli nie masz firmy, ma to tylko takie znacznie że w większości przypadków o rękojmi możesz zapomnieć (tutaj zapewniają, że nie ale to musiałby się wypowiedzieć kto to tam kupował) no i na pudełku nie
  • Odpowiedz
@Szatanski_werset: Hej, sorki za dość opóźnioną wiadomość zwrotną, ale jednak rzadko wchodzę na wykop. Co do twojego pytania - nie, nie kupiłem. A stało się tak, gdyż znalazłem ciekawą ofertę w Media Markt - przeceniono Iphone XS z 3400 na bodajże 2849zł. Poniekąd dopłaciłem jakieś tam 200-300zł, niż mógłbym mieć w tym pineapple/dragonie za 2600 ale przynajmniej mam pewność, że mam roczną gwarancje producenta i rzetelny sklep w którym większość rzeczy
  • Odpowiedz
@Szatanski_werset: Przesiadłem się z Androida i myślę była to bardzo dobra decyzja. Uważam, że w tej cenie nie znajdzie się niczego lepszego na ten moment. Sam telefon w korzystaniu mnie zaskoczył pozytywnie, a nawet obawy przed działaniem Face ID zażegnałem po przetestowaniu tej funkcji - wszystko działa jak należy, nawet w ciemności jest się w stanie odblokować telefon. Jedyny minus jaki odczułem po zakupie jest ten wystający aparat, który troszkę przeszkadza
  • Odpowiedz