Wpis z mikrobloga

Przepraszam za bardzo laicki język, ja nawet nie wiem czy dobrze taguję #programowanie, ale postaram się wytłumaczyć jak najprościej o co mi chodzi.

Mam element którego wartość 526 ma się zmienić na 275.
Ma to być skorelowane z innym elementem który ma się zmieniać z 0 do 100.

Czyli jak pierwszy element ma wartość 400 to drugi element ma mieć wartość 50.

Teraz potrzebuję tylko skorelować ze sobą te dwa elementy żeby działały ze sobą. Oczywiście mogę to zrobić za pomocą matematyki, ale czy jest jakieś pojęcie w programowaniu które zrobi mi to automatycznie? W #grasshopper do #rhinoceros nazywało się to "mapowanie" liczb, ale jak wpisuje to w google to mi wyskakują rzeczy niestworzone :/

Jeszcze raz przepraszam za fatalny język xD dam plusa pod 10 ostatnimi wpisami czlowieka który mnie zrozumie xD
  • 9
  • Odpowiedz
@szwe: Wrzuć przykład w wzór i zobacz.
Pytanie zrozumiałem tak samo, ale nie potrafię odgadnąć jak z podanych przez OPa liczb wyszedł ten przykład :)
  • Odpowiedz
@peetee: no jest coś takiego i nazywa się funkcja albo metoda :) Definiujesz sobie taką, potem przekazujesz tylko wartość x i dostajesz wartość y.
W ogóle nie wiem co to jest ten grasshopper ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W ogóle nie wiem co to jest ten grasshopper ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szwe: grasshopper to wtyczka programu 3D Rhinoceros do tworzenia parametrycznych form 3d. Wszystko jest oparte na matematyce i w wielu kwestiach przypomina programowanie
  • Odpowiedz