Wpis z mikrobloga

@ElCidX: no właśnie od strony technicznej czy tam programowej jest kilka kwestii. Nie zadziała z samym monitorem/telewizorem, potrzebny jest android, windows albo linux. Nie działa też z materiałami chronionymi prawami autorskimi, bez dodatkowych kombinacji przy Netflixie czy jakimś HBO diody zgasną. W grach traci się przez to jakieś 5% klatek.
Poza tym wszystko działa jak powinno.
  • Odpowiedz
@ElCidX: na tej domyślnej metodzie przechwytywania obrazu tyle właśnie się traci, niby można użyć jakiegoś dodatkowego oprogramowania ale nie testowałem więc się nie wypowiem.
  • Odpowiedz
@ElCidX: Ja kupiłem 60, nie ze względu na strefy bo rzadko kiedy tyle jest potrzebnych, co na jasność.
A, no i ja w sumie mam dosyć starego procka, 3770k, może dlatego tracę tyle klatek. Z czymś nowszym gdzie masz zapas rdzeni powinno być lepiej.
  • Odpowiedz
@ElCidX: Ja używam. Chyba dokładnie nawet to samo cudo (sklep Gleco z Aliexpress) patrząc na obrazek. Śmiga normalnie, chociaż gdy wszystkie diody świecą na biało to widać na ścianie za monitorem delikatne migotanie (polecam ogarnąć w google frazę: ambilight flickering). Teoretycznie mocy na długość tych diod powinno wystarczyć, ale trudno mi jednoznacznie to stwierdzić bez odpowiednich narzędzi. Generalnie warto pokombinować z opcjami w programie co nieco żeby przy czarnych kolorach na
LisiaRumba - @ElCidX: Ja używam. Chyba dokładnie nawet to samo cudo (sklep Gleco z Al...

źródło: comment_PtqUMDl36tL1qZ7Npd5prA8ev1SK4iqc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@LisiaRumba: na jakiej przeglądarce?
Co do mocy, chińczyki dają trochę za słaby zasilacz. Ja do 60 diód dostałem 3A, a do podświetlenia wszystkich diód na biało potrzeba 3.6A (0.06A na każdą)

@ElCidX: jeszcze wracając do gier, sprawdziłem inne tytuły i nie wszędzie tracę klatki. RDR2 i csgo to chyba takie niechlubne wyjątki.
  • Odpowiedz
@ElCidX: Mam wersję 60 ledów na metr (2m kit). W grach robi to robotę, kupiłem ten zestaw specjalnie do gier i okazało się, że działa też bardzo fajnie w filmach. Mogę nagrać mały kawałek gdzieś na jutuba jak się to sprawuje z grami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@only: W chromie. Dzięki za info z zasilaczem - gdzieś czytałem, że to też może być tego wina. Przetestuję
  • Odpowiedz
@ElCidX @only

#!$%@?łem, podłączyłem inny zasilacz na szybko i nie zobaczyłem parametrów zasilacza. Zasilacz od chińczyka daje output 5V 6A, a ja durny podłączyłem zasilacz z output 20V 4,5A.

Brawo ja. Mam nadzieje tylko, że ten sterownik działa i #!$%@?ły się tylko ledy. #!$%@? mać.
  • Odpowiedz
@LisiaRumba: przypał :/
A tak się zastanawiałem skąd weźmiesz zasilacz 5V z większym prądem, strasznie ciężko je dostać w rozsądnej cenie poza aliexpress czy innymi chińskimi sklepami
  • Odpowiedz
@ElCidX: Trudno, doświadczenie wykonane. Lekcja na przyszłość zapamiętana. xD
To teraz nowy pasek ledów przydało by się znaleźć. Brać WS2812B czy może zdołałbym znaleźć coś lepszego? Zastanawiam się tylko czy gdzieś znajdę splitter dla ledów do podłączenia zasilania i USB czy trzeba się bawić ręcznie w takie rzeczy (chwilowo brak jakiejkolwiek lutownicy na stanie). Chodzi mi dokładnie o to:
LisiaRumba - @ElCidX: Trudno, doświadczenie wykonane. Lekcja na przyszłość zapamiętan...

źródło: comment_tcKqY3kVGqwHo8sDZo8SY1hMeCU84DYC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz