Wpis z mikrobloga

Ostatnio dosyć mocno wkreciłem się w komputery, ale ze względu na ograniczone miejsce zerkam na laptopy i widzę że takie coś z gtx 1650/1660Ti są już całkiem przystępne cenowo. Mocno martwią mnie jednak temperatury ( ͡° ʖ̯ ͡°) według różnych recenzji w grach pokazują że bez problemu dochodzą do 90/100*C na procku i około 70*C na grafice, po czym wnioskuję że te sprzęty nijak nie są w stanie poradzić sobie z chłodzeniem tych bebechów. Może ktoś powiedzieć jak to wygląda w praktyce? Żar leje się ze spodu czy nie jest to aż takie uciążliwe? I druga sprawa to przy ostrzejszym katowaniu po dłuższym czasie zwyczajnie się to nie spali? Jeśli ma to jakieś znaczenie to głównie w oko wpadają mi Asusy Strix, ewentualnie jakieś MSI. #laptopy #komputery #pcmasterrace
  • 12
@XNiemcu: niestety różnica jest spora, tylko że nie podoba mi się ten cały gamingowy design, szukam czegoś w miare mocnego do pracy (ważne żeby laptop nie był za ciężki - a ten asus ma akurat 2kg) i rzadziej do pogrania w jakieś battleroyale (marzenie: chociaz 1660ti w tym asusie) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@XNiemcu:
Tak. Naprawdę osiągają takie temperatury. Dodatkowo robią to w akompaniamencie dźwięków startującego odrzutowca.
Mam w domu laptopa z i7 8gen i GTX1050Ti (czyli w sumie słabiaka) i drze mordę niemiłosiernie a na kolanach nie utrzymasz.
Co do żywotności to pewnie 2 lata do końca gwarancji i elo.
Jeśli nie potrzebujesz sprzętu, który zabierzesz w delegację żeby sobie pograć, to jednak szedłbym w stacjonarny.

EDIT: No i granie na 15' czy
@XNiemcu: kupiłem w tamtym roku kompa z 6k z i7-8750h + GTX 1060(Dell g5) , w grach temperatury takie jak opisałeś (nie wyobrażam sobie grać bez zewnętrznej klawiatury) a dodatkowo jest glośny

Imo kasa na łapka w tamtym roku była wyrzucona błoto (w tym roku kupiłem pc i za te same pieniądze mam 2-3 razy wydajniejszy sprzet, więcej ramu, i przede wszystkim dużo cichszy)
@kam3o
@xxx12321_new
@Curus_Bachleda Cholera ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie chcę też inwestować w pc bo to dodatkowa skrzynka, monitor biurko i inne pierdoły a tak na prawdę wszystko teraz ogrywam wygodnie na xboxie, a laptop potrzebny byłby głównie do strategii i sieciówek ( ͡° ʖ̯ ͡°) No nic, trzeba to będzie jakoś sprytnie wykombinować ¯_(ツ)_/¯
@XNiemcu: jak do strategii i sieciówek to laptop spokojnie wystarczy, nie wiem jak jest w tych najnowszych ale wydaje mi się, że przegrzać to się nie przegrzeje bo jak coś to throttling zbija temperatury także na luzie bierz lapka no chyba, że chcesz grać na kolanach to wtedy nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@XNiemcu: z temperaturami to jest tak jak mowia, chociaz zdarzaja sie chlodniejsze i goretsze produkty, kwestia tego jak producent zaplanowal chlodzenie, chociaz w tak malej przestrzeni nie oszukasz fizyki. Jednak warto wspomniec o tym, ze i z tym mozna sobie radzic za pomoca undervoltingu, podkladek chlodzacych albo wymiany klasycznej pasty na ciekly metal (to akurat zbija temp. najbardziej). Moze nie da to niesamowitych wyników, ale obnizy znaczaco ryzyko throttlingu, a w
@Grimsch o widzisz, kompletnie zapomniałem o undervoltingu. Dodatkowo Poluje na te gamingowe Asusy które patrząc po porównaniach chyba całkiem nieźle znoszą temperatury. Do tego na pewno dojdzie jakaś podkładka chłodząca i zmiana pasty na coś z górnej półki więc teoretycznie nie powinno być źle ( ͡º ͜ʖ͡º)