Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z telewizją, otóż wczoraj był u mnie monter podpiąć internet i telewizję z #orange. o ile z internetem nie było problemów to z dekoderem już tak. Po podpięciu dekodera Samsung ICU100 do telewizora TCL U55P6006 przez HDMI wyświetliło się logo orange, a później nic się nie wyświetliło, był czarny ekran i brak dźwięku. Dekoder podłączałem 3 różnymi kablami HDMI do wszystkich 3 gniazd w TV i nic to nie dało. Żeby było ciekawiej przywiozłem również do sprawdzenia telewizor Sony Bravia KDL-32L4000 z 2008 roku i po podpięciu dekodera od razu wyświetliło obraz i dźwięk, wszystko działało idealnie. Postanowiłem pozmieniać w dekoderze ręcznie rozdzielczość obrazu (jest 9 do wyboru + tryb auto, który był na początku włączony), a następnie na każdej rozdzielczości podpinałem dekoder do nowego TV, do każdego z gniazd. Nic to nie dało poza tym, że na dwóch rozdzielczościach wyświetlało tylko różowy ekran. Totalnie zbaraniałem i nie wiem w czym może leżeć przyczyna problemu. Czy może to kwestia kabli hdmi? Gniazda w TV to hdmi 2.0b, ale na obecnych kablach podpinałem PS4 i laptopa i wszystko działa. Monter jeszcze podpowiedział, że TV może nie ogarniać tego dekodera i zaproponował wymianę na starszy model. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?
#orange #elektronika #dekodery #tcl #samsung #internet #telewizja #telewizory
  • 10
  • Odpowiedz
Gniazda w TV to hdmi 2.0b


@paral: To tylko się tyczy wysokich rozdzielczości, na 720 czy 1080 powinien działać na starszych kablach.
Jedyne co mi do głowy przychodzi to dekoder dający zbyt słaby sygnał po hdmi, stary TV jeszcze jakoś daje radę nowy już nie. Rozumiem, że oba TV na tych samych kablach testujesz? Ewentualnie jakiś problem z HDCP, ale to TV powinien wyświetlać.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: oba TV na tych samych kablach podpinam, dzwoniłem na serwis producenta tv i kazali mi pobrać ze strony aktualne oprogramowanie i zainstalować przez usb, sami pierwszy raz sie z tym spotykają
  • Odpowiedz