Wpis z mikrobloga

Podczas czytania kilka lat temu Trylogii Husyckiej od #sapkowski bardzo mocno kibicowałem Husytom. I chyba wtedy zrodził się w mojej głowie plan napisania opowiadania w alternatywnej historii... Założenia są takie że opowiadanie to retrospekcje w formie dialogu czeskiego Husyty i Polskiego rycerza ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tym że rzecz dzieje sie w roku 1453 zaraz po odsieczy Konstantynopola poprowadzonej przez Króla Polskiego, Czeskiego, Węgierskiego, Wielkiego Księcia Śląskiego etc. Bolesława zwanego dawniej Bolkiem V Husytom.
Całość ma się opierać na krótkich opowiadaniach które wyjasniaja jak przebiegały wydarzenia (w których brali udział rozmówcy) które doprowadziły do tego że historia potoczyła się w sposób odmienny od naszej. Myślicie że to mogło by być ciekawe? Powiedzmy że koncept jak to przebiegło już mam, musiałbym się zabrać za fabularyzowane tego a to sporo roboty pewnie na kilka lat więc pytam czy coś takiego waszym zdaniem by mogło w jakiś sposób się spodobać.
#historiaalternatywna #alternatywnahistoria #opowiadanie
  • 4
  • Odpowiedz
@Andi128:

Propozycja:

- skup się na postaciach i ich działaniach
- tło, pogodę, pomieszczenia opisuj bardzo zdawkowo
- nie ględź o tym co się dzieje, niech czytelnik sam sobie stworzy "the Big Picture"
  • Odpowiedz