Wpis z mikrobloga

Wie ktoś może jak płacić będę Zus będąc 50 procentowym udziałowcem? Ja całość i drugi udziałowiec całość? Czy robimy zrzutę na całość i potem opłacamy śpię indywidualnie jako pracownikom.
#firma
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuncfot: Właśnie nie wiem, z współpracownikiem chcemy założy działalność i dzielić się po prostu dochodami na pół. Założenie zwykłej działalności jest równoznaczne z tym, że jednak ktoś musiałby być pracownikiem. ! Ukryty tekst...
  • Odpowiedz
Czyli dopiero startujecie. W takim razie już lepiej spółkę cywilną, bo w każdym przypadku oprócz spółki z o.o. (ale tu księgowość jest droga ) zawsze cały zus płacicie za siebie, z etatu był by jeszcze wyższy. Minusem s.c. jest to, że jak któryś ze wspólników coś odp...li czy narobi spółce długów to odpowiadasz za kumpla całym majątkiem, ale tylko za zobowiązania spółki.
  • Odpowiedz
@kuncfot: O boże, to my to chyba na zasadzie zwykłej działalności zrobimy i po problemie, obaj musimy być zarejestrowani jako pracownicy? Bo wykonywać będziemy usługi i miesięczne dochody mogą się różnic, a dzielić będziemy się na zasadzie to co wypracowałeś to masz.
  • Odpowiedz
Załóżcie spółkę cywilną, jeżeli to zaufany i zrównoważony człowiek ;)
Wtedy obaj albo mały zus ( pisałem wyżej ) albo normalny zus ok 1300 bez znaczenia na dochody.
Jeszcze musisz pomyśleć o formie opodatkowania, ryczałt, liniowy, skala i na koniec czy wchodzicie w vat ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz