Wpis z mikrobloga

Jesteś singlem czy w związku? (mniejsza o to czy formalny, czy też nie) #ankieta

Ponawiam ankietę, bo wypuściłem ją wczoraj w kiepskim czasie antenowym, gdy normiki już smacznie śpią, a stulejarze zasadzają się na nocną.

#pytanie #statystyka #socjologia #polska #mirko #wykop
pogop - Jesteś singlem czy w związku? (mniejsza o to czy formalny, czy też nie) #anki...

źródło: comment_3o1eAViqd1eQLO4sYFPTeBaxT8T5pDcI.jpg

Pobierz

Jesteś singlem czy w związku?

  • singiel 41.4% (3882)
  • związek 58.6% (5488)

Oddanych głosów: 9370

  • 57
@pogop powinno być jeszcze rozróżnienie na "w związku z innym użytkownikiem wykopu" i "w związku z kimś normalnym", a ilość głosów z tej pierwszej opcji podzielona przez 2 ( )
@pogop:
Brakuje trzeciej opcji.
Singiel to ktoś kto nie jest w związku, ale raczej spotyka się z osobami przeciwnej płci.
In common usage, the term 'single' is often used to refer to someone who is not involved in any type of serious romantic relationship, including long-term dating, engagement, marriage, or someone who is 'single by choice'.
Single people may #!$%@? in dating and other activities to find a long-term partner or
@brass: szczerze, to brzmi raczej jakbyś miał z tym zupełnie niepotrzebny problem.

Trochę jakbyś w ankiecie pytającej czy częściej jeździsz rowerem czy samochodem, chciał na siłę dodać trzecią opcję "rowerem, ale to nie dlatego że mnie nie stać na samochód". W rozumieniu większości ludzi ten przypadek zawiera się w opcji "rowerem". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KEjAf:

Trochę jakbyś w ankiecie pytającej czy częściej jeździsz rowerem czy samochodem

Wyborny przykład, Milordzie.
Co ma zaznaczyć ktoś kto nie jeździ, ani tym, ani tym? Czyli zero jazdy samochodem i zero jazdy rowerem? Bo jeździ np. motocyklem? I wtedy ta osoba musi zdecydować czym bardziej jest motocykl? Rowerem, czy samochodem? Bo z definicji nie jest ani jednym, ani drugim.

Świadczy to o nieprawidłowo sformułowanym pytaniu w ankiecie i/albo niewystarczającej liczbie
@brass: No dobra, faktycznie, z rowerem i samochodem są inne opcje, ale równie dobrze zamiast opcji "rowerem" mogłoby być "nie jeżdzę samochodem". Bez trzeciej opcji "nie jeżdżę samochodem, ale nie dlatego że mnie nie stać".

W tym przypadku tutejszej ankiety trzeciej opcji nie ma - albo jesteś z kimś trwale związany albo nie jesteś. Ewentualnie możesz być gdzieś na granicy, typu "mam dziewczynę ale nie traktuję jej zbyt poważnie".
@KEjAf:

równie dobrze zamiast opcji "rowerem" mogłoby być "nie jeżdzę samochodem". Bez trzeciej opcji "nie jeżdżę samochodem, ale nie dlatego że mnie nie stać".

I taka opcja byłaby odpowiednie dla tej konkretnej ankiety. a i ~a - piękne rozłączne zbiory stanowiące razem całość.

Jesteś w związku?

Tak/Nie.


Natomiast ankieta wprowadza tu dodatkowe pojęcie, które niekoniecznie oznacza ~w związku

W tym przypadku tutejszej ankiety trzeciej opcji nie ma - albo jesteś z
@brass:

Zgadza się, ale brak związku nie czyni cię singlem. Nie w powszechnie rozumianej definicji tego słowa.


Nie, no powszechnie rozumiana definicja "singiel" to: osoba która nie pozostaje w żadnej romantycznej relacji. No, z wyłączeniem dzieci i może ludzi starszych - w wieku w którym takich relacji się z reguły nie nawiązuje.

Czyli dosłownie "brak związku czyni cię singlem".

Taka sama z resztą jest definicja którą Ty sam przytoczyłeś:

In common
Nie, no powszechnie rozumiana definicja "singiel" to: osoba która nie pozostaje w żadnej romantycznej relacji. No, z wyłączeniem dzieci i może ludzi starszych - w wieku w którym takich relacji się z reguły nie nawiązuje.

Czyli dosłownie "brak związku czyni cię singlem".


@KEjAf:
Nie mogę się zgodzić. W dużych miastach singiel to np. młody dynamiczniak, który woli ruchać przypadkowe panny zamiast się wiązać.

Taka sama z resztą jest definicja którą Ty
Kluczowe słowo may.


@brass: May - czyli może - może coś tam robić albo tego nie robić a i tak mieści się w tej samej definicji. Może nie kombinuj z angielskim bo ci słabo wychodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niezmotyryzowany to wg definicji osoba nie posiadająca pojazdu mechanicznego, niekoniecznie taka która z nich nie korzysta. Ewentualnie osoba, nie posiadająca pojazdu mechanicznego w danej chwili. Może nie kombinuje
@KEjAf:

May - czyli może - może coś tam robić albo tego nie robić a i tak mieści się w tej samej definicji. Może nie kombinuj z angielskim bo ci słabo wychodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby chodziło o to że może, albo nie może (jeden rabin powie tak, inny powie nie) to nie byłoby sensu o tym pisać.

A gdzie widziałeś obowiązującą definicję "niezmotoryzowania"? ( ͡
@brass:

Gdyby chodziło o to że może, albo nie może (jeden rabin powie tak, inny powie nie) to nie byłoby sensu o tym pisać.


No ale właśnie tak jest. Mogli tego nie pisać, ale napisali, bo chcieli. Zabroń im ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ty gdzie widziałeś swoją? [definicję zmotoryzowania]


Podałem ją. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Napisałem w definicji "niezmotoryzowany" jako "ktoś nie
No ale właśnie tak jest. Mogli tego nie pisać, ale napisali, bo chcieli. Zabroń im ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KEjAf:
Chodzi o to, że w wypadku który opisujesz (warunek jest nieistotny dla trzonu definicji) pisze się po angielsku "may or may not", a tam jest wyraźnie may.

Podałem ją. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Napisałem w definicji "niezmotoryzowany" jako "ktoś nie korzystający z pojazdów
Chodzi o to, że w wypadku który opisujesz (warunek jest nieistotny dla trzonu definicji) pisze się po angielsku "may or may not", a tam jest wyraźnie may.


@brass: no, nie jestem anglistą, musielibyśmy się zapytać jakiegoś czy słówkiem "may" opatrzone są warunki konieczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja podałem swoją. I co teras?


No i w porządku, nie mam nic przeciwko twojej definicji. Mam za to coś
@KEjAf:

Co odróżnia te twoje określenia "vocel" i "incel" jeśli nie to że jeden nie chce a drugi nie może?

Jak sam powiedziałeś, dopiero pierwszy raz usłyszałeś teraz to określenie, a drugie znasz wyłącznie z wykopu, a już produkujesz dla niego własną (pasującą do twojej teorii) definicję. W dodatku niepełną, bo w zasadzie nie wiem czego chcieć, albo móc, albo nie chcieć/nie móc.

I co odróżnia "bezrobotnego" od "biernego zawodowo" poza
@brass: no dobra, łap plusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(To nie jest pogardliwy plus albo nic takiego, masz rację, nie zastanawiałem się nad tym. Wciąż wydaje mi się że "singiel" z reguły jest rozumiany jako osoba nie pozostająca w związku, bez względu na jej obecność na rynku matrymonialnym. Ewentualnie z wyłączeniem pewnych grup które zwyczajowo na tym rynku nie są obecne - dzieci, księży.)