Wpis z mikrobloga

Tak sobie obejrzałem nowy film o Pershingu i naszła mnie rozkmina. Był najbardziej znanym polskim mafiozem tamtego okresu. Media o nim mówiły i w ogóle każdy go znał. Teraz jest to całe CBŚ i jakoś nie słyszy się o nowych grupach przestępczych. Aż tak dobrze sobie służby radzą z inwigilacją potencjalnych gangsterów? A może są jakieś przestępcze brygady? Jak się nazywają? Kto nimi rządzi? Z kim mam rozmawiać, żeby zostać jednym z nich? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #pershing #mafia #pruszkow #pytanie #pytaniedoeksperta #policja #cbs #kiciochpyta #przestepczosc #przestepczosczorganizowana #wolomin
Cesarz_Polski - Tak sobie obejrzałem nowy film o Pershingu i naszła mnie rozkmina. By...
  • 12
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski

Nie słyszysz bo media o tym nie mówią, dalej istnieją grupy przestępcze ale telewizja Ci o tym nie powie bo jeszcze byś pomyślał że państwo jest nieskuteczne za to jak łapią to są nagłówki że GRUPA MOKOTOWSKA ZATRZYMANA XD
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Inne czasy. Teraz przestępczość zorganizowana chodzi pod krawatami i dyskretnie robi miliony na karuzelach vat, a nie bawi się w ganianie po mieście w dresach i ściąganie haraczy. O rozbijaniu wielomilionowych karuzel vatowskich co jakiś czas słychać w tv.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Wtedy były dzikie czasy to i dzicy byli przestępcy. W PRL SB zajmowała się głównie rozbijaniem zorganizowanej przestępczości, po upadku PRL milicjantów znających się na rzeczy wywalono na zbity pysk, część z nich jako że miała kontakty i wiedziała jak to wszystko wygląda sama została przestępcami i efektem tego było powstanie tych różnych mafii i grup przestępczych w każdym miasteczku w Polsce. Potem trzeba było od nowa wszystko wyplewić, tworzyć
  • Odpowiedz
@Kezcliw: z tym bezpieczenstwem to sie nie zapedzaj xD

Jest tyle malych grup przestepczych, gdzie w kazdym miasteczku masz lokalnego bonza i wszyscy sie znaja razem z policjantami i nikt nic nie robi bo nie mozna niczego udowodnic,(w sensie ze sa dobrze zorganizowani, a nie ze policja kupiona) dopiero jak CBS wjedzie i posprzata to jest bezpiecznie przez chwile.
Mamy tysiace miasteczek w Polsce, Teoretycznie w kazdym moze byc grupa. Ile
  • Odpowiedz
@eARLq3: Nie przesadzaj z tymi grupami, lokalna policja eliminuje sebixów w zarodku jeżeli chcą bawić się w bandytkę, pozostają vatowcy i środowiska kibicowskie, je rozbijają komendy wojewódzkie i właśnie cbśp. Polska jest bezpiecznym krajem, rzadko dochodzi tu do zabójstw, rzadko do zgwałceń, wymuszanie haraczy itp. przestępstw popełnianych jest mało. Myślisz jak często zwykły przeciętny człowiek dostaje po mordzie na ulicy? Polska jest bezpiecznym krajem i jest to bezsprzeczny fakt, nie ma
  • Odpowiedz
@Kezcliw:
Bardzo bezpieczny, https://gs24.pl/wyrok-za-smiertelna-bojke-na-goleniowskiej-sad-nie-tak-surowy-jak-prokuratura/ar/13833794

Glowny oskarzony wyjdzie za 2-3-4 lata, wszystkie znaki na niebie cwierkaly o 25latach/dozywociu.

Takich wyrokow jest wiecej, dlatego nie zapedzaj sie z bezpieczenstwem, takie cosmam na mysli.
Polska jest bezpieczna, ale przestepczosc jest wyoka, tylko tego nie widac w statystykach.
Narkotyki, przemyt (anglia,skandynawia),
Zlodziejstwo w krajach na zachodzie. Tylko to wszystko jest bardzo rozdrobnione( celem unikania zarzutu grupy), werbowanie niekaranych malolatow(karani za granicami) a jak sprawdzasz na
  • Odpowiedz
@eARLq3: A to fakt, przydałby się jednolity system w całej UE + zintegrować to z Ukrami. A co do sądów, cóż mogę poradzić że wymiar sprawiedliwości nie pomaga wymiarowi ścigania w robocie. Ktoś te przestępstwa musi popełniać, gdyby tak wszystkich skazać na wyroki na jakie zasługują to by system nie miał roboty bo by nie było kogo ścigać i kogo skazywać.
  • Odpowiedz
@Kezcliw: Baza Interpolu jest dostepna dla policji kazdego panstwa chyba, wystarczyloby z niej korzystac.

Co do sadow to szkoda gadac, ale ten system zawsze bedzie mial "duzo" roboty. A co do przytoczonego przykladu to wiemy co ten czlowiek bedzie robil po wyjsciu na wolnosc, zastanawia mnietylko, ile osob pozbawi zycia.
  • Odpowiedz
  • 0
Teraz jest przestępczość bardzo dobrze zorganizowana w Polsce która jest państwem tragicznie zorganizowanym. Zazwyczaj jedno miasto ma 1 - 3 grupy przestępcze, które organizują gangsterke i dają do zrozumienia domorosłym gangsterom takim jak Ty, że oni mają monopol na działania tu. Nie słyszy się w TV, bo policji jest to na rękę, gdyż demokracja to ustrój łapówkarstwa. Najczęściej łapią dilerów, których grupy wystawiają sami policji, bo przykładowo za bardzo się poczuwa, chwali
  • Odpowiedz