Wpis z mikrobloga

Cześć, Mirki! Mija już jakiś rok od kiedy pierwszy raz spróbowałem #yerbamate, nie podeszła mi w smaku na tyle, że ją całkowicie odstawiłem (była to Pajarito). Teraz chciałbym wrócić do Yerby - chcę ograniczyć kawę, a często pracuję po nocach. W jaki sposób przekonać się do smaku Yerby i się do niej nie zrazić, a wręcz się od niej "uzależnić"? Obecnie jest fajna promocja, gdzie można kupić zestaw do yerby z próbkami za 30 złotych. Dobry pomysł?
#yerbamatewykopclub #yerba #pytanie
  • 7
@tagtak: pajarito jest dosyc specyficzne i ma mocno wyrazisty smak, szczegolnie dla osob, ktore nigdy nie mialy stycznosci z yerba. Kup sobie jakas smakowa yerbe np taragui marakuja, amanda naranja, cbse energia, i podobne. Mozesz tez probowac yerby o klasycznym smaku, ale o mniejszej zawartosci pylu, czyli tzw sin palo, zazwyczaj mniej daja popielniczka :) Polecam tez zainwestowac w dobra bombille, ja mam taka z potrojnym filtem i roznice w smaku
@tagtak: a i jeszcze jedna sprawa, wedlug mnie lepiej pic z malego naczynia, np 300ml kazde zalanie wypijajac do konca i czesciej zalewac susz, niz pic z kubla gdzie nie mozesz zmeczyc jednego zalania, zostawiasz na pozniej i musisz wypic taka yerbe co np 30min stala i sie zrobila gorzka w #!$%@? xD A te probniki sa spoko, bo mozesz sprobowac sporo wariantow i przy nastepnym zamowieniu wybrac to, co Ci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tagtak: ja bym bardziej celował w 200-250ml
300ml to już wiadro :P
Zacznij od smakowych i syp mało suszu i zwiększaj ilość, ze smakowych mogę polecić Amandę pomarańczową i cbse guarana a klasycznych to rosamonte (nie tak dymna jak pajarito, lżejsza na początek)
Ja też zacząłem od pajarito, znaczy, najpierw próbki, potem pajarito,
Wkurzyłem się, przy połowie paczki zamówiłem inne i już łatwiej mi było się przyzwyczaić do smaku argentyńskich niż