Wpis z mikrobloga

Siema, ostatnio bujam się nad kupnem laptopa/PC - to brzmi głupio ale nie mogę się zdecydować nawet czy chcę kupić PC czy zostać przy laptopie (aktualnie lenovo y50-70). Z lapka i tak korzystam na biurku normalnie okablowanego, ale potrzebujęgo zabierać ze sobą co jakiś czas, więc przy PC laptop i tak zostanie, albo kupię kiedyś ultra.
W każdym razie ostatnio zacząłem się rozglądać bardziej jednak za laptopami i trafiłem na taką okazję legiona y540 za 3800, ale mi umknęła przed nosem i teraz śledzę go. Występuje w milionie konfiguracji, zdaje się najlepsza to i7 9 gen, 16 GB, 500 ssd i GTX 1660 Ti. Obecnie wychodzi to pod 5k bez systemu.
Czy coś jest sensownego co możecie polecić / odradzić? Od dawna nie siedzę w hardwarze...
Dziękuję za rady

m0rdeczka - Siema, ostatnio bujam się nad kupnem laptopa/PC - to brzmi głupio ale nie...

źródło: comment_16qaO7BBfYZLZqXnf8xB9SW2KUwoCLLq.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@m0rdeczka: Wczoraj dotarł do mnie mój. Myślę, że za 3800 nie będzie nic lepszego. Zrobiłem undervolting na procesorze i procek nie przekracza 85C. Karta to jakieś 60 stopni i to już po OC(2000Mhz na rdzeniu). Polecam od razu kupić 16GB bo na ultra w BFV często chrupie.
  • Odpowiedz
@TomdeX: @GIBbeer: @ThreeDog: no właśnie, taka okazja mi pod nosem przeszła...
Właśnie chciałem go brać z 16gb i 500 ssd, ale promka w 10 minut zniknęła. Taka januszerka, że widzę na forach jak ludzie teraz piszą że mają zarezerwowane po 3 sztuki i się wymienią...
Teraz 4900 jakoś ta konfiguracja stoi
  • Odpowiedz
@Tusiek89: Pewnie, proszę bardzo: https://www.reddit.com/r/Lenovo/comments/cdssv4/lenovo_y540_i7_9750h_gtx_1660ti_ultimate/
Jest tam poradnik z użyciem programu XTU, ale ja nie używam go a ThrottleStop w którym możesz ustawić to samo a nawet więcej.
MSI Afterburner zrobi za Ciebie wszystko, łącznie z OC.
Jest jeszcze to: https://www.youtube.com/watch?v=14o69V6_ZCM&t=263s Facet ustawia -250mV na procesorze, ale nie rób tego bo skończysz z BSOD i laptop Ci się wyłączy. Ustaw -150mV.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m0rdeczka: Moim zdaniem jeżeli pierwsza kość ma CL19, to nowa z CL17 mało da. DDR4 samo w sobie jest szybkie, nie widzę zbyt dużego sensu w płaceniu dużej kwoty do CL17. Choć jeżeli masz w fajnej cenie CL17 to kupuj. Po dołożeniu kości CL19 BFV generuje 60FPS gdzie wcześniej były spadki do 40.
  • Odpowiedz
@ThreeDog: no wąskie gardło dla mnie jest logiczne, po prostu nie byłem pewien jaki CL jest w środku, a niewiedząc lepiej brać ten niższy. Jak mówisz, że 19 to już wszystko jasne :)
  • Odpowiedz
@m0rdeczka Tak mi się wydaje, iż CL19. Nie sprawdziłem swojej jaką miałem, ale wsadziłem CL19. Ale jak mówiłem, jak masz możliwość w tej samej cenie wziąć CL17 to bierz CL17 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Crucial 8GB DDR4-2666 SODIMM


@ThreeDog: no i zamówiłem, akurat w EURO było dostępne do odbioru w sklepie, CL19 bo na stronie cruciala takie były kompatybilne więc zamówione ;)
  • Odpowiedz