Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich :)
Szybkie pytanko- planuje w najbliższym czasie zakup "laptopa". Budżet niestety nie jest zbyt duży z powodu zbliżających się świąt. Aktualnie posiadam Lenovo t420 jednak powoli już odmawia posługi- przegrzewanie się i inne problemy to codzienność. Aktualnie wpadł mi w oko taki składak -czy jest sens kupować coś takiego czy to będzie na zasadzie z deszczu pod rynnę?

https://allegro.pl/oferta/laptop-e1318t-4gb-500gb-hd8180-touch-win-10-hdmi-7859001891

Od razu uprzedzam pytania - do grania mam konsole więc to będzie właściwie tylko do przeglądania filmów, neta itd.
#zakupy #elektronika #laptopy #kiciochopyta #pytaniedoeksperta
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Suplement_Diety: za 500zł nie znajdziesz niczego zauważalnie lepszego od T420, a spore prawdopodobieństwo, że kupisz coś jeszcze gorszego (tak jak z tego linka co podałeś)

tak jak piszę powyżej - poświęć 3 godziny swojego czasu i 200zł na czyszczenie i wymianę pasty termoprzewodzącej oraz na kupno ssd i będzie chodził lepiej niż jakikolwiek inny laptop w tej cenie
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Bezsens jak nie masz ssd to dołóż, tak samo jeżeli masz tylko jedną 4GB kość to kup, drugą, pastę MX2 masz za kilkanaście złotych i pełno tutoriali na youtube jak rozebrać T420 zainstaluj czystą 7/10-tkę bez śmieci, powyłączaj zbędne usługi itd., bo raczej znaleźć ładną sztukę T440p czy Della 6440 nie będzie łatwo.
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Nie znam modelu, ale "na oko" trzymałbym się z daleka - podejrzana cena, podejrzany procesor (AMD w laptopach zwykle nie było dobrym pomysłem, a ten nie wygląda na nic nowego) z żałosnym taktowaniem, i w ogóle to strasznie małe.
Znajdź w sobie żyłkę majsterkowicza, rozkręć Thinkpada - to łatwe - przeczyść, zmień pastę na procesorze (~25 zł), może wstaw jakiegoś taniego SSD na system (jeśli nie masz modemu to
  • Odpowiedz