Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zaczęły mi się ostatnio wyświetlać na olx oferty sprzedaży owczarków środkowoazjatyckich. To normalne że niektóre psy tej rasy nie mają małżowin usznych, czy je im obcinają? Jeśli tak to po co, nawet u większości szczeniaczków na zdjęciach nie widzę uszu, chyba że jestem ślepa a one mają jakiś dziwny kształt ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#psy #kynologia
Pobierz
źródło: comment_xtq4OODQ2hTHi4GTmDc17pw4paapKNlb.jpg
  • 17
@Nikiforov: sam mam Kaukaza i mogę powiedzieć że przez te gigantyczne oklapnięte uszyska jest głuchowaty xD No ale obcinać radarów mu nie mam zamiaru, przynajmniej jak śpi to nie slyszy że chodze po podwórku i nie zaczepia
@Nikiforov bo ludzie są głupi ( ͡° ʖ̯ ͡°) kiedyś było to normalne, taki wygląd rasy być może podyktowane jakimiś przesłankami medycznymi, tak jak wyżły miały obcinane ogony bo kaleczyły je w polu. Ale teraz ludzie to robią z własnej fanaberii żeby te stróżujące groźne psy nie wyglądały jak kochane niedźwiadki
@zakoo ah rozumiem. No nie jest to do końca takie łatwe bo jak ktoś chce mieć kopiowanego psa i móc go wystawiać to musi sprowadzić go z kraju w którym jest to legalne (a coraz ich mniej i większość to takie Nibylandie). Niemniej zgadzam się, zakaz powinien być bezwzględny.