Wpis z mikrobloga

wam też bombilla przepuszcza dużo fusów przy piciu pajarito? nie wiem czy ja coś źle robię, bo piję yerbe od 1.5 miesiąca, czy może bombille mam zła, ale do tej pory nie miałem żadnych problemów z piciem rosamonte czy amandy, czasem jakieś fusy wpadły mi do ust, ale to co się dzieje z pajarito to jest jakaś masakra, co łyk mam pełno fusów w ustach

próbowałem jakieś kopczyki czy jakoś tak robić, nic to nie dało, nałożyłem papier po herbacie na bombille, jest faktycznie ok, ale nie dość że nie przepuszcza mi nic, czuje jakbym sama wodę pił, to jeszcze smaku nie oddaje, po 2-gim zalaniu równie dobrze mógłbym skończyć, bo i tak nic nie czuję
#yerbamate
  • 9
  • Odpowiedz
@xNuclear: @arkozy: Może mieszasz bombillą. Po pierwszym wkręceniu nerwowym ruchem #pdk, bombilla ma sztywno być osadzona w suszu przy każdym kolejnym zalaniu, tak jakby była przyklejona do naczynia z którego pijesz.
  • Odpowiedz
@ego2106: nie, bombilla jest w jednym miejscu cały czas

generalnie wsypuje susz do kubka, przechylam kubek w moją stronę, wkładam bombille po ściance gdzie nie ma suszu, zalewam i nic więcej nie robię

wgl też nie wiem za bardzo co powinienem czuć pijąc, czy wy pijecie samą wodę, czy też wam wlatują czasem jakieś drobinki do ust?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@arkozy: spróbuj zakryć matero ręką i potrząsnąć parę razy żeby pył przykleił co się do ręki, w ten sposób pozbędziesz się trochę pyłu jeśli jest za dużo i kopczyk powinien się uformować tak żeby pył był na dole a z góry kopczyka były patyczki
  • Odpowiedz
@arkozy:
To Normalne, Pajarito jest mocno pylaste. Są bombije (rurki) z potrójnym filtrowaniem, one już tak nie przepuszczają, ale ciężej się z nich piję. Sam wolę klasyczną bombiję, jak susz czy tam pył leci to mi to nie przeszkadza. Są tez yerby bezpyłowe, z małą ilością pyłu.
Można układać kopczyk i takie tam, ale mi się nigdy nie chciało tego robić.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :-}
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arkozy: weź bombille włóż w saszetkę od np herbaty Lipton i zwiąż sznureczkiem to wszystko ci przefiltruje. W pracy mam pudełko starej herbaty z biedronki i nieraz tak robię.
  • Odpowiedz