Wpis z mikrobloga

#pianino
mirki grajace, pytanie mam
ja sie ucze pomalutku, idzie to raz lepiej, raz gorzej, w sumie przewaznie gorzej bo nie mam talentu
i jest sobie taki utwor ktory moja corka pieknie spiewa i ja bym chcial zagrac
https://www.youtube.com/watch?v=hACIYICHZuU

koles gra na poczatku, lewa reka akordy, i to ok, jestem w stanie to ogarnac

ale potem, gdzies w 44 sekundzie lewa reka juz nie gra akordow a zapiernicza po klawiaturze jak szalona
jak kurde, jak? ja rozumiem ze to lata praktyki i w ogole, ale on zdaje sie to po prostu czuc, nie gra z nut
zreszta prawa tez wyczynia przedziwne harce:(

czy dobrze rozumiem ze tego sie nie da nauczyc i takim beztalenciom jak ja zostaje jedynie ewentualnie odtworcze wykonywanie utworow?
  • 7
  • Odpowiedz
czy dobrze rozumiem ze tego sie nie da nauczyc i takim beztalenciom jak ja zostaje jedynie ewentualnie odtworcze wykonywanie utworow?


@wykopowy_brukselek: Po prostu trzymaj się klucza, progresji i na razie uprość sobie granie. Córka na pewno bardziej doceni równe trzymanie tempa, niż dzikie harce po skalach. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: to gość robi w 44 sekundzie to też akordy, tylko po prostu nie grasz wszystkich dźwięków jednocześnie.

Odradzam naukę z youtube i z programów takich jak gość ma na filmie - niby wydaje się to proste, bo dzięki temu bez znajomości nut, nauczysz się utworu w 3 dni. Problem w tym, że za kilka lat też będziesz uczył się jednego utworu w 3 dni, a gdybyś poświęcił ten czas
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: jak już nie chcesz brać nauczyciela, to chociaż weź książkę napisaną przez nauczyciela, gdzie będą po kolei ułożone lekcje, w logicznej kolejności. Jak znasz chociaż podstawy angielskiego, polecam alfred's adult course czy alfred's all in one adult.
  • Odpowiedz