Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, dzisiaj kilka nowości i ogłoszeń parafialnych :-)

1. Zacząłem drukować swoje fotki! W związku z tym organizuję promocyjne #rozdajo, w którym do zgarnięcia jest wydruk Księżyca w pełni w rozmiarze 60x60 cm (na zdjęciu poniżej ten pośrodku, na krzesełku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Losowanie zwycięzcy jutro o 12:00.
Więcej zdjęć można obejrzeć na artuniverse.pl. Na razie stronka napisana jest troszkę na kolanie, w najbliższych tygodniach odpalę "poważniejszy" sklepik ;) Zamówienia można obecnie składać mailowo przez sklep@artuniverse.pl. Dostępne formaty to obecnie 40x60 cm, 60x60 cm, 50x70 cm i 60x90 cm. Do końca roku ceny za sztukę odpowiednio: 249 zł, 299 zł, 299 zł, 429 zł.
Wydruki tworzę na najwyższej jakości metalizowanym papierze artystycznym (Hahnemühle Photo Rag Metallic) i w solidnej oprawie wykonanej ze szkła i aluminium. Taka forma daje najwyższy kontrast na astrofotkach.

2. Ruszam z cyklem streamów edukacyjnych na temat obróbki fotografii. Co dwa tygodnie w sobotę będę prezentował od A do Z, jak powstaje finalne zdjęcie. Staram się tłumaczyć w taki sposób, żeby każdy był w stanie poszerzyć swoją wiedzę w temacie, niezależnie od obecnego poziomu zaawansowania (a nawet jego kompletnego braku). Premierowy stream już dzisiaj o 22:00 na https://twitch.tv/artuniverse, jeszcze przypomnę o sobie na kilkadziesiąt minut przed startem :-)
Na dzisiaj zaplanowałem omówienie obróbki mozaik księżycowych w wysokiej rozdzielczości.

#namrabcontent <- zapraszam do obserwowania

#astronomia #astrofoto #kosmos #fotografia #tworczoscwlasna
namrab - Hej Mirki, dzisiaj kilka nowości i ogłoszeń parafialnych :-)

1. Zacząłem ...

źródło: comment_mAIjespxfwFmBvAlzI4LlnnN8hhr9Iox.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@chudy_pioter: Myślałem, będę niedługo testował płótna. One mają taką zaletę, że mogę robić wydruki w dowolnym formacie, aktualnie jestem ograniczony tylko tymi, do których mam ramki (40x60, 60x60, 50x70 i 60x90). Muszę tylko znaleźć jakieś fajne płótno - najlepiej z lekkim połyskiem, bo matowe powierzchnie dosłownie niszczą ciemniejsze tony, których jest masa na zdjęciach kosmosu.
  • Odpowiedz
@namrab: ale by mi to siadło jako tło Saturna V z klocków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym niezłe to zdjęcie Drogi Mlecznej ze strony, jeszcze takiego nie widziałem i trochę miałem mindfucka o co tu chodzi.
  • Odpowiedz
@estepeciok: nie wiem, włosy chyba siwieją wcześniej od brwi ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zulimazuli: Na chwilę obecną tak, maksymalnie 60x90 cm. Planuję w przyszłości ramki 100x100 cm, ale wszystko zależy, jak się będą sprzedawać obecne formaty. Będę też testował druk na płótnie, ale mam trochę obawy co do niewystarczającej głębi czerni w wydrukach astro.
@Megasuper: Papier artystyczny - Hahnemühle Photo Rag Metallic. Fajna faktura z
namrab - @estepeciok: nie wiem, włosy chyba siwieją wcześniej od brwi ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zu...

źródło: comment_kKrE75W3T15jq1jSUCfbAOLz7MEbk5cG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz