Wpis z mikrobloga

..............................................................................................................................
Wpis kierowany do Mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
..............................................................................................................................

Zdrapkowe Mirki,

W zeszłym roku do sprzedaży weszła zdrapka "500 od ręki", w której można było wygrać maksymalnie 500 zł. Niektórzy ją wyśmiewali, bo stwierdzali, że za takie pieniądze życia sobie nie ustawią. Inni stwierdzali, że nawet 500 zł ich usatysfakcjonuje i można powiedzieć, że brali zdrapkę garściami. Nie raz, nie dwa, na tagu widać było zdjęcie wygrywających 500 zł wydrapanych przez Mirków i Mirabelki.

Do tej pory w sprzedaży mieliśmy dwie edycje "500 od ręki", w przeliczeniu na losy wychodzi na to, że sprzedało się około 25 000 000 losów zdrapki "500 od ręki". To ogromna liczba i Lotto zdało sobie sprawę, że gracze zadowolą się jeszcze niższymi wygranymi, które po prostu będą się jeszcze częściej trafiać.

I tak oto 19 listopada do sprzedaży weszła zupełnie nowa, wcześniej niespotykana, zdrapka o nazwie "Kieszonkowe".

"Kieszonkowe" wyróżnia się tym, że kosztuje 1 zł, natomiast maksymalna możliwa wygrana w tej zdrapce to... 100 zł. I ponownie niektórzy z Was stwierdzą, że to śmieszna wygrana niewarta jakiejkolwiek walki, a inni zapewne będą próbowali swojego szczęścia w zdobyciu chociażby tych 100 zł.

Wg. mnie zdrapka nie jest warta żadnych większych zakupów. Można ją wziąć do tzw. równego rachunku, czyli bierzecie Lotto+, które kosztuje 4 zł i do tego dorzucanie 1 x "Kieszonkowe" żeby było 5 zł i dajecie sobie w ten sposób skromną szansę na 100 zł. Uważam, że nikt nie powinien decydować się na większe zakupy - naprawdę nie warto.

Trochę matematyki.
Zdrapka została wydrukowana w ilości sztuk: 18 000 000.
Z czego losy wygrywające to:
31 500 głównych wygranych po 100 zł;
405 000 wygranych II stopnia po 5 zł;
562 500 wygranych III stopnia po 2 zł;
3 015 000 wygranych IV stopnia po 1 zł.

Czyli szanse na jakąkolwiek wygraną wynoszą 22,3% co jest najgorszym wynikiem ze wszystkich dostępnych zdrapek w sprzedaży. Przy czym szanse na wydrapanie 100 zł wynoszą 0,175%. Czyli 100 zł trafia się średnio raz na 571 losów. I tutaj oczywiście w żadnej innej zdrapce wyższych szans na nagrodę główną mieć nie będziecie, ale jak widać co to za nagroda ¯_( ͠° ͟ʖ ͠° )_/¯

Jeżeli ktoś chciałby na temat tej zdrapki uzyskać jeszcze więcej informacji to odsyłam na stronę Lotto poświęconą zdrapce "Kieszonkowe": https://www.lotto.pl/zdrapki/lista/kieszonkowe-493

To wszystko na temat nowej zdrapki. Decyzję o jej zakupie pozostawiam Wam. Jeżeli będziecie ją brali to życzę samych stówek.

Jako obrazek do tego wpisu wrzucam zdjęcie prezentujące wygląd zdrapki "Kieszonkowe".

.............................................................................................................................

Tradycyjnie też raz na jakiś czas odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

- 1 zł -
- Jeżeli zamierzamy korzystać z gorących przedziałów w Rankingu Zdrapkowym lub w aplikacji #zdrapp -
Polecam kupować zdrapkę "Lotek". W niej do wygrania mamy 40 000 zł i jest to najwyższa kwota jaką możemy wygrać w zdrapkach za 1 zł. Początkowo do wydrapania było 21 nagród głównych, obecnie w grze nadal pozostaje 7 nagród.

- Jeżeli nie zamierzamy korzystać z gorących przedziałów i szukamy zdrapki w kompletem nagród głównych -
Obecnie nie ma w sprzedaży zdrapki w cenie 1 zł z kompletem nagród głównych do wygrania. Jeżeli musi to być coś z kompletem nagród głównych to niestety musicie wybrać coś z innej kategorii cenowej, no chyba, że wystarczy Wam nagroda w postaci 100 zł. Wtedy warto spróbować swojego szczęścia w zdrapce "Kieszonkowe", szanse na wydrapania takiej nagrody wynoszą w niej obecnie około 0,1750%.

- 2 zł -
- Jeżeli zamierzamy korzystać z gorących przedziałów w "Rankingu Zdrapkowym" lub w aplikacji #zdrapp -
Polecam kupować zdrapkę "1 Rok Wakacji". W niej do wygrania mamy 36 000 zł. W tej zdrapce początkowo do wydrapania były 24 nagrody główne, obecnie w grze nadal pozostaje 6 nagród. Zdrapka #!$%@? się tym, że w przypadku wydrapania nagrody głównej nie otrzymujemy jej od razu w całości, lecz w ratach wynoszących 3 000 zł przez 12 miesięcy. Jest to dobra opcja dla osób, które boją się tego, że od razu wszystko wydadzą (∩ ͡° ͜ʖ ͡°)⊃

- Jeżeli nie zamierzamy korzystać z gorących przedziałów i szukamy zdrapki w kompletem nagród głównych -
Obecnie nie ma w sprzedaży zdrapki w cenie 2 zł z kompletem nagród głównych do wygrania. Jeżeli musi to być coś z kompletem nagród głównych to niestety musicie wybrać coś z innej kategorii cenowej, lub zdecydować się np. na zdrapkę "Pensja" z zastrzeżeniem, że musi to być zdrapka w kolorze żółtym. W sprzedaży jest dostępna także wersja zielona, ale jej należy unikać gdyż w wersji zielonej 2 nagrody główne zostały już wydrapane, natomiast w wersji żółtej nadal wszystkie nagrody główne są do wydrapania.

- 3 zł -
- Jeżeli zamierzamy korzystać z gorących przedziałów w "Rankingu Zdrapkowym" lub w aplikacji #zdrapp -
Polecam kupować zdrapkę "Owocowa Eksplozja". W niej do wygrania mamy 30 000 zł i mimo, że jest to najniższa kwota jaką możemy wygrać w zdrapkach za 3 zł to mamy rekompensatę w postaci ilości pozostałych nagród głównych, i tak w tym przedziale cenowym żadna inna zdrapka nie da nam wyższych szans na wydrapanie nagrody głównej. Tradycyjnie wszystkie zdrapki w cenie 3 zł wyróżniają się bardziej wymagającym sposobem drapania. W "Owocowej Eksplozji" również nie znajdziemy prostych zasad w stylu znajdź liczbę i wygraj ukrytą kwotę. Jeżeli nie lubicie zdrapek, które trzeba dłużej drapać to ta zdrapka, ani żadna inna zdrapka w cenie 3 zł, nie jest dla Was.

- Jeżeli nie zamierzamy korzystać z gorących przedziałów i szukamy zdrapki w kompletem nagród głównych -
Obecnie nie ma w sprzedaży zdrapki w cenie 3 zł z kompletem nagród głównych do wygrania. I w tym roku nie pojawi się żadna nowość w tej kategorii cenowej. Jeżeli musi to być coś z kompletem nagród głównych to niestety musicie wybrać coś z innej kategorii cenowej, lub zdecydować się np. na zdrapkę "Krzyżówka" z zastrzeżeniem, że musi to być zdrapka w kolorach fioletowo-zielonych, ponieważ nadal 9 z 10 nagród głównych powinno być jeszcze dostępnych w tej wersji kolorystycznej. W sprzedaży jest dostępna także wersja żółto-czerwona, ale jej należy unikać gdyż na pewno 4 nagrody główne zostały w niej już wydrapane.

- 5 zł -
- Jeżeli zamierzamy korzystać z gorących przedziałów w "Rankingu Zdrapkowym" lub w aplikacji #zdrapp -
Polecam kupować zdrapkę "250 000 zł w Banku" w kolorze niebieskim. W niej do wygrania mamy aż 250 000 zł i jest to najwyższa możliwa wygrana wśród zdrapek w cenie 5 zł. W sprzedaży natkniecie się także na zdrapkę w kolorze żółtym. Wersję żółtą należy omijać, gdyż w niej nie ma już żadnej nagrody głównej do wydrapania.

- Jeżeli nie zamierzamy korzystać z gorących przedziałów i szukamy zdrapki w kompletem nagród głównych -
Obecnie nie ma w sprzedaży zdrapki w cenie 5 zł z kompletem nagród głównych do wygrania. Jeżeli musi to być coś z kompletem nagród głównych to niestety musicie wybrać coś z innej kategorii cenowej, no chyba, że wystarczy Wam nagroda w postaci 20 000 zł. Wtedy warto spróbować swojego szczęścia w zdrapce "Kocham Zdrapki", gdzie nadal do wygrania pozostaje 31 takich nagród, a szanse na wydrapania jednej z nich wynoszą obecnie około 0,0005%.

- 10 zł -
- Jeżeli zamierzamy korzystać z gorących przedziałów w "Rankingu Zdrapkowym" lub w aplikacji #zdrapp -
Polecam kupować zdrapkę "Mega Pensja". W niej do wygrania mamy 550 000 zł i jest to najwyższa kwota jaką możemy wygrać w zdrapkach za 10 zł. Początkowo do wydrapania były 2 nagrody główne, obecnie w grze nadal pozostaje ostatnia. Warto zauważyć, że ostatnia nagroda główna jest do wydrapania w wersji fioletowej. W sprzedaży znajduje się także zdrapka w kolorze szarym, ale w tym kolorze nie ma już nagrody głównej do wydrapania.

- Jeżeli nie zamierzamy korzystać z gorących przedziałów i szukamy zdrapki w kompletem nagród głównych -
Obecnie nie ma w sprzedaży zdrapki w cenie 10 zł z kompletem nagród głównych do wygrania. Dopiero w grudniu do sprzedaży wejdzie zdrapka "Extra Linie", całkowita nowość w tej kategorii cenowej. Jeżeli już na teraz musi to być coś z kompletem nagród głównych to niestety musicie wybrać coś z innej kategorii cenowej, lub, tak jak wspomniałem wcześniej, zdecydować się na zdrapkę "Mega Pensja" z zastrzeżeniem, że musi to być zdrapka w kolorze fioletowym.

- 20 zł -
Niezależnie od tego czy szukamy zdrapki z kompletem nagród głównych, czy tej z najwyższymi szansami na nagrodę główną to wybór w tej kategorii cenowej jest jeden: "Gruba Kasa". Zdrapka ta sprzedaje się bardzo dobrze, pozostało w sprzedaży około 30% nakładu, a nagroda główna, 1 000 000 zł, dalej pozostaje do wydrapania. Dodatkowo w zdrapce tej istnieje tylko jeden kolor i tylko 1 nagroda główna, więc nie trzeba tutaj żadnego kombinowania i wybierania. Każdy los "Grubej Kasy" ma identyczne szanse na to, że będzie posiadać w sobie nagrodę główną, i obecne szanse na nagrodę główną przy zakupie 1 sztuki wynoszą 0,0002%. Wiem, że to nadal bardzo niewiele, ale wszystkie pozostałe zdrapki w cenie 20 zł są tylko gorsze ୧(ل͟ ).

- 25 i 30 zł -
Niezależnie od tego czy szukamy zdrapki z kompletem nagród głównych, czy tej z najwyższymi szansami na nagrodę główną to wybór w tej kategorii cenowej jest jeden: "Brylanty". Zdrapka ta #!$%@? się najwyższą możliwą do wygrania nagrodą główną wynoszącą 2 000 000 zł. W żadnej innej zdrapce w jakiejkolwiek kategorii cenowej nie można wygrać więcej. W sprzedaży pojawiła się także zdrapka "Świąteczne Odliczanie". Jest to zdrapka o identycznych wymiarach jak zdrapka "Brylanty", ale cena "Świątecznego Odliczania" to 25 zł. W "Świątecznym Odliczeniu" umieszczono jedną nagrodę główną w wysokości "tylko" 1 000 000 zł, ale dodano sporo nagród niższych stopni. Jeżeli nudzą Was już "Brylanty" to dla odmiany warto zaryzykować strzał w "Świąteczne Odliczanie".

- 50 zł -
Tutaj również nie mamy dużego wyboru bo do dyspozycji mamy obecnie pakiety "Super Prezent" oraz "Czas na Prezent". Większość pakietów jest sprzedawana w paczkach po 10 zdrapek w cenie 5 zł każda, czyli ich łączna cena to 50 zł. Jeżeli stoicie przed wyborem pakietu, to koniecznie decydujcie się na pakiet "Super Prezent", w nim nadal macie szansę na 250 000 zł. Kupując pakiet "Czas na Prezent" pozbawiacie się szansy na 250 000 zł gdyż w tym pakiecie takich nagród już nie ma i maksymalnie możecie w nim wydrapać 10 000 zł. W pakiecie tym minimalny zwrot z całego pakietu to 15 zł. Pakiet jest dobry dla ludzi którzy chcą mieć jakąś gwarancję chociażby niskiej wygranej, bo kupując 10 innych zdrapek za 5 zł możemy trafić 10 losów pustych a w tym pakiecie zawsze chociaż to 15 zł się zwróci. W niektórych kolekturach możecie natrafić na losy z tych pakietów sprzedawane na sztuki, ale w zdecydowanej większości do kupienia są tylko pełne pakiety 10 zdrapek w cenie 50 zł.

..............................................................................................................................

Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Ranking Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

#wykopskubietotalizatora
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_H9EdDgsFUhzXCcOeiysaIh4Pld7bjS2o.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Nutaharion: dzisiaj kupiłem zdrapki:
10 - kieszonkowe (wygrały dwie, jedna 1zl i druga 2 razy 1 zł), 2 - szczęśliwe linie (jedna wygrała 2 razy 3 zł), 2 - owocowe eksplozje (wygrana 0 zł).

Osobiście też uważam że nie warto brać zdrapki za 1zl.

Mam pytanie. Gdy kupowałem zdrapki to babeczka nie dała mi jej wybrać tylko wyjęła z pod lady, odliczyła i tyle. W intermarche dostaje na blat całe
  • Odpowiedz
@Nutaharion: Ciekawi mnie jaka część ceny tej zdrapki to druk, logistyka i prowizja pośrednika.
Ale pewnie nawet dochodu nie mają z tego zbyt ogromnego
  • Odpowiedz
Wytłumaczysz @Nutaharion jak mam patrzeć na te kody gdy patrzę na zdrapki? No niby coś tam było tłumaczone lecz która liczba jest najistotniejsza i jaka będzie miała szansę że trafić można coś więcej?
  • Odpowiedz
@ArniHell: jak pracowałem w lotku to na szkoleniu mówili nam żeby nie dawać zdrapek do wyboru tylko po kolei z kupki. Ja osobiście miałem to w dupie i jak ktoś pytał czy może wybrać to nie robiłem problemu, stali klienci też dostawali do wyboru. Chyba że wiedziałem, że tego dnia przyjedzie babka z centrali uzupełnić zapasy to trzeba było bardziej uważać;) Ale nigdy nie zdarzyło mi się żeby ktoś patrzył
  • Odpowiedz
Gdy kupowałem zdrapki to babeczka nie dała mi jej wybrać tylko wyjęła z pod lady, odliczyła i tyle. W intermarche dostaje na blat całe arkusze i wybieram sobie co chce dostać. Czy mogę odmówić przyjęcia tych zdrapek? Sam znasz przedziały "szczęśliwe" i nie jest to wiedza tajemna więc jaka jest szansa ze nie dostaje zdrapek z puli tych przejrzanych.


@ArniHell: w niektórych punktach sprzedaży kolektorzy wolą odrywać zdrapki z brzegu
  • Odpowiedz
Ciekawi mnie jaka część ceny tej zdrapki to druk, logistyka i prowizja pośrednika.

Ale pewnie nawet dochodu nie mają z tego zbyt ogromnego


@Dpdp: Z każdej zdrapki 10% jest przeznaczane na cele statutowe: sport, kulturę, walkę z uzależnieniami. Prowizja dla sprzedawcy liczona jest na 7%. W zależności od zdrapki około 50-70% ceny zdrapki wraca z powrotem do kupujących. Zakładając jakąś teoretyczną blokadę na 60%, to już wychodzi 77%. W pozostałych
  • Odpowiedz
@Dzikidzik11: jeżeli podaję jakieś gorące przedziały to musimy wpasować w nie środkową część kodu zdrapki. Obrazek niżej. Czyli jeżeli w aplikacji #zdrapp albo w "Rankingu Zdrapkowym" widzisz, żeby skupić się na przedziałach 10 000-20 000 to trzeba starać się wybierać zdrapki tak żeby ta środkowa, maksymalnie 6 cyfrowa, liczba była właśnie w tym przedziale.
Mam nadzieję, że już trochę się rozjaśniło. Jeżeli pojawiły się jakieś nowe pytania to
Nutaharion - @Dzikidzik11: jeżeli podaję jakieś gorące przedziały to musimy wpasować ...

źródło: comment_3BOR1mgaJ6G7OfIPEdFlpLMV7AjYzMxt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz