Wpis z mikrobloga

Kupiłam dodatkowy dysk SSD, bo już mi trochę miejsca brakowało. Nie chciałam tworzyć oddzielnej partycji, ponieważ `już mam 3 (jedna na system, druga na programy, gry , a trzecia na zdjęcia i jakieś dokumenty). Rzecz w tym, że połączyło mi dwa dyski w jeden i teraz są dynamiczne. To źle, dobrze? Na necie większość tematów to pytanie jak to odwrócić, stąd moje wątpliwości. Będą tam tylko gry i programy.
#windows #pcmasterrace
  • 7
  • Odpowiedz
@claudyneczka: Taki dynamiczny dysk to połączenie dwóch dysków w jedną partycję (RAID0 / Stripe). O tyle dobrze że wygodnie - masz pełną przestrzeń na tej samej partycji, o tyle niedobrze że awaria jednego z nich powoduje utratę danych z obu dysków.
  • Odpowiedz
@claudyneczka: połączone są dwa dyski mniej więcej takiej samej wydajności? + jak padnie jeden dysk to tracisz całe dane:

"Spanned volume: Dynamic disk also allows you to create spanned volume. It combines two or more hard disks space to one volume. All parts of this spanned volume on different disks have the same drive letter and This PC shows the total capacity of the spanned volume. If you delete any part
  • Odpowiedz