Wpis z mikrobloga

AJ vs Ruiz, jak sie zapatrujecie? Dla mnie trudne do wytypowania, sporo jest głosów, że jak Antek sie znów nie podpali to poskłada grubego, ale dla mnie typowe 50:50, Andy jakby wygrał drugi raz, to potem ma gwarancje co najmniej 3-4 zajebistych wypłat, więc myślę, że się jednak postara.
#boks
  • 13
  • Odpowiedz
@PanPietruszka: Antek juz pokazał ze przyciesniety mocno sie gubi w obronie, Andy wytrzymuje jego ciosy i kontruje, nie mam pojecia jak on chce to załatwic, tak jak Povietkina Parkera to z grubym nie wyjdzie
  • Odpowiedz
@PanPietruszka: to jest w sumie walka która zdefiniuje AJ i całą wagę ciężką na kilka lat. Tylko przekonywujące zwycięstwo nad Ruizem daje status dominatora, do którego AJ jest przymierzany. Obawiam się jednak zachowawczego pojedynku rozstrzygniętego na pkt i dalszego kiszenia pasów. Chyba, że Ruiz robi rozpierduchę i wtedy ciekawe klocki do poskładania po drugiej walce cygana z Wilderem.
  • Odpowiedz
@lossuperktos: właśnie ja myślę, że Antek bedzie mieć problem z bokserami, którzy się go nie boją i mają instynkt killera, przecież Kliczko już go miał na widelcu ale zabrakło kropki nad i, z Povietkinem też nie miał łatwo. Z Wilderem i Furym miałby super ciężko.
  • Odpowiedz
@PanPietruszka: Jakby tak spojrzeć to on miał problemy z każdym, ale jakoś przechodził, dopiero Ruiz go wypykał. W sumie podobne historie miał Kliczko za młodu dostawał dechy i gubił się przyciśnięty, ale popracował nad stylem i wrócił jako mistrz. Niby każdy wiedział, ze ma słabą szczękę i trzeba na nim siedzieć, ale długi czas nikomu się nie udało
  • Odpowiedz
@PanPietruszka: Przecież Ruiz nie ma instynktu killera, nie jest tak naprawdę bokserem ofensywnym, zaatakował wtedy kiedy sam był ranny. Andy to kontrbokser, walczy zrywami i on nie siądzie na AJ i nie będzie na niego parł jak czołg. Nie można mylić Ruiza z Kownackim.
  • Odpowiedz
@lossuperktos: @RedBaron: Jak dla mnie to AJ nie wygrywał w pierwszej walce tych rund, które boksował zachowawczo. Ruiz miał na tyle dużą przewagę szybkości rąk, że potrafił kontrować jego ciosy proste i wchodzić w jego akcję. To czego nie ma Ruiz to przede wszystkim kondycja i wysokie tempo pojedynku nie jest dla niego. On nie zadaje wielu ciosów, więc powinno się dać go wypunktować aktywnością, ale ciężko to będzie nazwać
  • Odpowiedz
@PanPietruszka Po ostatnim Antek pewnie będzie boksował zachowawczo z zasięgu i szukał wygranej na punkty, z drugiej strony jeśli Ruiz obczai jakies momenty słabości/braku tlenu u AJ to powinien go zamęczyć i posłać na deski. Jeśli miałbym typowc to Ruiz przez KO/TKO. !Bardziej to się zastanawiam nad Wilder vs Ortiz 2
  • Odpowiedz
@PanPietruszka no bo karierę Antka prowadzili tak (zresztą jak wielu innych bokserów) żeby dużo się nie napracował, a miał.bilans x:0. Moim zdaniem weryfikacja jest właśnie dopiero przy ciężkich walkach, jak trafi dwóch dobrych pięściarzy na siebie. W ogóle to szkoda się że tak porobiło, że właśnie to 0 w wyniku Jet najważniejsze, gdyby nie to to były częściej oglądali zajebiste walki, a tak to każdy bierze kelnerów albo analizuje przeciwnika żeby b
  • Odpowiedz
@HumbugPL: ale zwróc uwagę, że AJ też miał często problemy z kondycją, rywale nie umieli tego wykorzystać, ale pytanie kto w którym momencie stanie na chwile i czy drugi bedzie umiał to wykorzystać.
  • Odpowiedz
@PanPietruszka:
Ale andy ruiz mogl to konczyc duzo szybciej. On tez czul respekt i walczyl ostroznie. Problem w tym ze AJ sie w tej walce nie pozbieral, tak jak zrobil to przy Kliczko.
  • Odpowiedz