Wpis z mikrobloga

#libertarianizm #chile #antykapitalizm #bron #neuropa #bekazprawakow

prześladowania "wolnościofcuw" nie ustają XD

56-letni Amerykanin żyjący w Chile, który sam określa siebie jako "największego neoliberała w całym kraju", trafił za kratki po tym, jak otworzył ogień do protestujących. Mężczyzna tłumaczył, że "nie zrobił nic złego".

Według oświadczenia gubernatora Jorge Martineza, jedna z kul trafiła 33-letniego mężczyznę w udo. Poszkodowany trafił do szpitala.

W nagraniu opublikowanym na YouTube Cobin przekonywał, że oddał kilka strzałów z pistoletu po tym, jak został otoczony przez grupę protestujących na nabrzeżu Reñaca, gdy jechał na strzelnicę. - Bałem się o swoje życie, gdy zostałem zaatakowany przez brutalny tłum - mówił mężczyzna. Przekonywał również, że "nie zrobił nic złego" i "na szczęście miał broń, żeby się obronić".

Na nagraniach widać jednak, że sytuacja wyglądała zgoła inaczej. Grupa protestujących stawała przed autami na światłach i zaczynała zabawę - kto zatańczy, przejedzie. Pierwszy kierowca wysiadł z auta, zatańczył i grupa się rozstąpiła. Następny w kolejce był Cobin, który przejechał zanim protestujący znów zagrodzili przejazd. Mężczyzna odjechał, zatrzymał auto i zaczął strzelać. Cobin został aresztowany i oskarżony o próbę zabójstwa.

John Cobin jest amerykańskim ekonomistą i wykładowcą, znanym z libertariańskich i konserwatywnych przekonań. Próbował zrobić polityczną karierę w USA, jednak wycofał swoją kandydaturę do amerykańskiego Kongresu z powodu zarzutów o przemoc domową. Po wyemigrowaniu do Chile, Amerykanin zrobił karierę jako polityczny komentator. Sam tytułował się "największym neoliberałem w całym kraju". Chilijskie media nazywają go jednak "białym suprematystą".


Jak podaje "The Washington Post" w 2012 roku pomagał kilku innym libertarianom osiedlić się w Chile, na farmie "wolnej od natarczywości i nadużyć rządu". Grupa Anonymous twierdzi, że Cobin chciał stworzyć tam faszystowską grupę kilkuset rodzin.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25400843,chile-najwiekszy-neoliberal-w-calym-kraju-otworzyl-ogien.html
BojWhucie - #libertarianizm #chile #antykapitalizm #bron #neuropa #bekazprawakow 

...

źródło: comment_0fzkpki6we2bRR8cEpk4nBnaYgK4lRS1.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
jakim prawem jakas grupa ludzie blokuje przejazd


@Variv: a jakim prawem samochody zatruwają powietrze i korkują miasta?

@BojWhucie W Polsce prawem o ruchu drogowym i kodeksem drogowym. A w Chile nie wiem ale zakładam, że jakieś przepisy prawa regulujące ruch uliczny posiadają.
  • Odpowiedz
W Polsce prawem o ruchu drogowym i kodeksem drogowym. A w Chile nie wiem ale zakładam, że jakieś przepisy prawa regulujące ruch uliczny posiadają.


@Variv: nie wiedziałem że trucie i korki są zapisanie w kodeksie. Dodam jeszcze parkowanie na trawnikach i chodnikach.
  • Odpowiedz
  • 2
W Polsce prawem o ruchu drogowym i kodeksem drogowym. A w Chile nie wiem ale zakładam, że jakieś przepisy prawa regulujące ruch uliczny posiadają.


@Variv: nie wiedziałem że trucie i korki są zapisanie w kodeksie. Dodam jeszcze parkowanie na trawnikach i chodnikach.

@BojWhucie Korków chyba przepisy nie regulują ale jeśli chodzi o trucie to są normy spalin i badania techniczne pojazdów. A za parkowanie na trawnikach i chodnikach są
  • Odpowiedz
@fenis: Jak czytam o blokowaniu drogi, tańczeniu i biadoleniu OP o złych kierowcach odbierających w mniemaniu komuszków wszystkim dookoła wolność, to wciąż nie popieram pana Cobina, ale już przestaję się mu dziwić. Chociaż jeśli to miałoby zapobiec przekształceniu najbardziej wolnościowego państwa w Ameryce Południowej w Wenezuelę...
  • Odpowiedz
znanym z libertariańskich i konserwatywnych przekonań. Próbował zrobić polityczną karierę w USA, jednak wycofał swoją kandydaturę do amerykańskiego Kongresu z powodu zarzutów o przemoc domową.


@BojWhucie: cóż za przypadek. Takie połączenie jest przecież niezwykle rzadkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kto wpada na tak debilny pomysl zeby blokowac auta i kazac komus tanczyc? Przynajmniej jednego glupka mniej by bylo


@Mrbimbek: taka pokojowa forma protestu. lepsze to niż bicie ludzi i palenie rac( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BojWhucie: race sa spoko, a osobami bijacymi ludzi powinna sie policja ostro zajac, tak zeby kolejnym za rok sie odechcialo. W zdecydowanej wiekszosci sa tam patrioci ktorzy czuja potrzebe pokazania swojej polskosci swiatu, bandy debili i z prawej i z lewej przyczepia sie do tak wielkiej imprezy zeby tylko narobic fermentu, a nikt nie potrafi sie nimi zajac
  • Odpowiedz