Wpis z mikrobloga

Drodzy kierowcy (oraz szukający miejsca na zrobienie stłuczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na skrzyżowaniu ulic Wiadukt/Ciołkowskiego/Filipowicza rozebrano rondo. Przypominam, że skręcający w lewo w kierunku od miasta do Hryniewicz mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa przejazdu.

Tag do obserwowania: #bialostockieutrudnienia
Mirkolista do wołania (zbiorcze wpisy o większych utrudnieniach): link
#bialystok
Pobierz klotz - Drodzy kierowcy (oraz szukający miejsca na zrobienie stłuczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

...
źródło: comment_9aASzHszwJ7UHI4LNc509MfJ6DDuC5CV.jpg
  • 15
@klotz: super. nie będę już musiał okrakiem dwóch pasów przed wjazdem zajmować żeby nikogo na rondzie nie przycisnąć, ani żeby mi ciężarówka po krawężnikach nie jechała. Albo po tym wielkim betonowym słupie postawionym żebym na wszelki wypadek nie zapomniał że projektant sobie życzył żebym po krawężnikach nie jeździł. A co to interesowało, że to fizycznie niewykonalne...
@totalski: czyli to prawda z tymi zakrętami dla ciężarówek? myślałem, że to uzasadnienie z dupy jest byleby tylko zrobić światła i dłużej stać
@Laargoo: zaraz Piastowską od Warszawskiej do Branickiego rozgrzebią troszke ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klotz: no to zobacz, jeśli jeszcze stoi, jak wygląda ten wielki betonowy słup na wjeździe od strony centrum. Z czarnymi śladami opon naczep i przyczep i wiecznie wykrzywiony pomimo że na bieżąco go prostowali. Geniuszem był ten co wymyślił, że jak go postawi, to nagle ciężarówka wyrobi się na rondzie na jednym pasie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klotz: W ogóle, nie rozumiem potrzeby ronda w tym miejscu. Jezdnia główna 2x2, duży ruch krzyzuje się ze znacznie mniejsza ulicą. I tyle. Przecież rondo to ostatnia rzecz jaka by tam pasowała.
@totalski: no troche podrapany ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://goo.gl/maps/iYij34Dy4v5M4Rky5

@Sirion: ogólnie zmiany pozytywne tam zaprojektowano - nowa pętla chyba dla linii 3, skoro musieli rozebrać tą przy ul Wiadukt ewentualnie dla tych linii z Juchnowca + nowy duży parking, który miasto chyba nawet park&ride nazywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak światła będą rozsądnie zaprogramowane to będzie ok i tak połowa teraz odbija
@Sirion: jest jeszcze jeden aspekt - południowa obwodnica Białegostoku S19. Po jej wybudowaniu droga do Hryniewicz będzie bardzo lokalna. Obecnie dużo aut objeżdża tamtędy odcinek Białystok - Zabłudów - Ryboły w drodze do Bielska/Lublina. Po otwarciu S19 nie będzie takiej potrzeby. Chyba nawet nie przewidziano węzła S19 z tą drogą - najbliższy zjazd będzie na DW678 Białystok - Księżyno - Markowszczyzna (węzeł Białystok Księżyno).

edit: zgadza się, dorzucam pliczek z bardzo
Pobierz klotz - @Sirion: jest jeszcze jeden aspekt - południowa obwodnica Białegostoku S19. P...
źródło: comment_3sFSB8pzOkdZRUEsrZvVsGTIrSJqKA8v.jpg
@klotz: przejeżdżałem tam wczoraj wieczorem. Słupek jeszcze jest. Mocno czarny od opon i mocno krzywy :)

Wycieczek po mieście się zachciało, to se w korku postałem. Dobrze że przynajmniej w osobówce nie mam #tachograf, to teoretycznie wg niego wtedy już po całym dniu pracy odpoczywałem :)

I sam jestem ciekaw czy korki w tym miejscu się zmniejszą. Bo na rondku kolizji zdaje się za wiele nie było? Poza obcierkami ciężarówka
@totalski: Bo dużo ludzi nie wie o remontach tam, jak jest znienacka to suwak dobrze idzie. Jak wiedzą to się ustawiają 5km przed na właściwym pasie (patrz Porosły).

Siadam do robienia blokad na biegi niepodległości i remonty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mirke: @totalski: Pytanie - czy jadąc od Hryniewicz przy obecnych robotach można jechać w lewo w ul. Wiadukt i dalej w kierunku Kleosina?
Wczoraj policja się wzięła za kierowanie ruchem xD ale i tak korek od Kukułki
@klotz: Nwm jakoś specjalnie się nie przyglądałem, ale raczej tak jak Pan Papież powiedział. Z drugiej strony jeśli ktoś z akalicy Hryniewicz chce się dostać do Kleosina może jechać przez Ignatki i ominąć cały ten bajzel.
Mirke - @klotz: Nwm jakoś specjalnie się nie przyglądałem, ale raczej tak jak Pan Pap...
@klotz jeżeli ktoś szuka stłuczki w ścisłym centrum proponuję udać się na ulicę Mazowieckiego lub Kisiela i skręcać w prawo w ul. Nowy Świat. 90% kierowców jadących ulicą Nowy Świat nie ustępuje pierszeństwa pojazdom jadącym z tych ulic chociać mają je po prawej stronie.