Wpis z mikrobloga

#bank

Nie wiem czy wiecie ale część KLUCZOWYCH danych klientów z #eurobank nie zostanie przeniesiona do #millenium?

Według informacji jakie dostałem od BOK przeniosą tylko historię transakcji za ostatnie 2 lata. Jeśli ktoś przypisywał sobie do transakcji kategorie to nie zostaną przeniesione. Złożyłem u nich reklamację, pewnie mi odpiszą już po przenosinach, że się mam 'cmoknąć' Ciekawe jakie jeszcze dane znikną z powodu 'niekompatybilności systemów bankowych'? Nie zostawię tego tak i na pewno napiszę na nich skargę do KNF

Patrząc też na ich poziom informatyczny, boję się o swoje pieniądze, więc na czas łączenia banków przeniosę je do innego banku a w #eurobank zostawię 1 zł. Jak po przenosinach w #millenium zastanę g*** to zlikwiduję konto bez ryzyka utraty środków jakie u nich miałem.
  • 9
@MichaelT128: Banki zobowiązane są na przechowywanie danych przez 5 lat. Wynika to bezpośrednio z Art 105a Prawa Bankowego oraz Art. 74 Ustawy o Rachunkowości. Jeśli nie przeniosą danych za 5 lat to będzie świadome i zaplanowane złamanie prawa. Czy to nie jest wystarczający powód do skargi do instytucji nadzorczej?
@tybbet: Obawiam się, że dane będą gdzieś-tam przechowywane, ale niedostępne w serwisie transakcyjnym. Więc dostęp do nich będzie na wniosek prokuratury itp. służb, jak również samego klienta, ale wtedy odpłatnie listem poleconym.
@tybbet: Dzień dobry, zgodnie z obowiązującymi przepisami Bank ma obowiązek przechowywać historię transakcji za 5 lat. W bankowości elektronicznej będą natomiast dostępne transakcje za ostatnie 3 lata. Na życzenie klienta udostępniamy historię za dłuższy okres - taką dyspozycję można złożyć w bankowości elektronicznej, telefonicznie lub oddziale. Kategorie będą przypisywane dla transakcji dokonywanych w Banku Millennium. Faktycznie w historycznych transakcjach nie będzie kategorii. Dodatkowo zapewniamy, że Twoje środki są bezpieczne i prosimy