Wpis z mikrobloga

XXI wiek. Zmyślony dobry dziadek, siedzący zwykle na chmurce w towarzystwie skrzydlatych kilkulatków ukrył się w wafelku ¯\_(ツ)_/¯

Tomasz Piotr Terlikowski – polski dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki, redaktor naczelny Telewizji Republika w latach 2014–2017, a od 8 maja 2017 dyrektor programowy tej stacji.


#jpd #bekazkatoli #czarnyhumor #ciemnota #zabobony #sredniowiecze
xandra - XXI wiek. Zmyślony dobry dziadek, siedzący zwykle na chmurce w towarzystwie ...

źródło: comment_liRTHBS7ng10pVgbmDwEjajFaar5cxm7.jpg

Pobierz
  • 44
@xandra: Facet pisze prywatną opinię, przeznaczoną dla ludzi, którzy z jakichś powodów czytają jego posty, a zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie nachalnie wciskał innym swój światopogląd.

Gówno Ciebie obchodzi co i kto sobie myśli na ten temat, tak samo jak mnie gówno obchodzi, czy dla Ciebie to zabobon, czy coś ważnego, ale odpisuję, bo dziwię się, że takim jak Ty nie szkoda czasu i życia na coś takiego
@bodziodestruktor: Jako autorka tego wpisu, napisałam prywatną opinię, przeznaczoną dla ludzi, którzy z jakichś powodów czytają moje wpisy. I znalazł się ktoś, kto nachalnie będzie wciskał innym swój światopogląd.

Gówno ciebie obchodzi co i kto sobie myśli na ten temat, tak samo jak mnie gówno obchodzi, czy dla ciebie to obraza uczuć religijnych, czy coś ważnego.

Widzisz działa w obie strony xDDD
Facet pisze prywatną opinię, przeznaczoną dla ludzi, którzy z jakichś powodów czytają jego posty, a zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie nachalnie wciskał innym swój światopogląd.


@bodziodestruktor: A jaka jest różnica między wyrażaniem swojej opinii, a "nachalnym wciskaniu innym swojego światopoglądu?".
Bo ja tu widzę tylko opinię o opinii Terlikowskiego. Skoro Terlikowski może coś komentować publicznie, to i ktoś inny może się publicznie do tego komentarza odnieść. Co w tym złego?
Zmyślony dobry dziadek, siedzący zwykle na chmurce w towarzystwie skrzydlatych kilkulatków ukrył się w wafelku


@xandra: @lewoprawo: Nie widzicie pogardy płynącej z tego zdania? Do tego tag bekazkatoli, ciemnogród i średniowiecze tylko podkreśla przyjazny przekaz.
@bodziodestruktor: Jak inaczej traktować w XXI wieku bandę naciągaczy w kieckach propagującą tę ciemnotę i zabobony wśród swoich wiernych? Mamy komputery, internet, światłowody, naukę, możemy stworzyć własne Słońce, a nawet życie. Możemy leczyć ludzi na masową skalę, latamy w kosmos, potrafimy nazwać, zrozumieć i obliczyć niemal wszystko, a mimo to spora grupa ludzi wierzy w zmyślonych przyjaciół i rozmawia z przedmiotami. Tak jakby powyższe w ogóle nie miało miejsca.
@xandra: A gówno Cię to obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żyj i pozwól żyć, kwiczycie olaboga jak to Kościół ingeruje w życie, w państwo, a czym się różnicie od tych, z którymi tak zajadle walczycie? Pogarda, obrażanie, klapki na oczach i forsowanie jedynie swojego światopoglądu, ze z góry narzuconą tezą, że tylko on jest poprawny, a każdy inny to ciemnogród i zabobon. A co Cię to obchodzi,
Żyj i pozwól żyć, kwiczycie olaboga jak to Kościół ingeruje w życie, w państwo, a czym się różnicie od tych, z którymi tak zajadle walczycie?


@bodziodestruktor: Jest takie stare powiedzenie, kto sieje wiatr - ten zbiera burzę. Gdyby kiecoki nie wierdzielały się w życie zwykłych ludzi nikt by do nich nic nie miał. Zauważ także, że nikt procesji czy pielgrzymek nie blokuje, nie obrzuca kamieniami, nie straszy i nie atakuje. Nie
@xandra:

Wykapany katolik - hipokryta xDDD


Ale ja nie jestem katolikiem ¯\_(ツ)_/¯

I w przeciwieństwie do Ciebie, nie muszę się dowartościować w internecie, nie czuję potrzeby obrażania kogokolwiek tylko dlatego, że ma inne poglądy ode mnie.

No, ale cóż, nie każdy intelektualnie doszedł do takiego poziomu, tylko woli zostać na poziomie rynsztoku, z przesytem pogardy i "xD".

A czystej ciekawości, walczysz z każdym, kto "robi wodę z mózgu" młodszemu pokoleniu, czy
@xandra: Złotko, Terlikowski tutaj nikogo nie obraził, do nikogo nie pokazał nawet ułamka pogardy, jaka bije z Twoich postów, więc obawiam się, że tym razem nie uda Ci się oszukać samej siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xandra:

po drugie od kiedy nazywanie rzeczy po imieniu jest pogardą?


vs

Zmyślony dobry dziadek, Jak inaczej traktować w XXI wieku bandę naciągaczy w kieckach propagującą tę ciemnotę i zabobony wśród swoich wiernych?, Gdyby kiecoki, adeptów szamaństwa


Pozwolę sobie na zniżenie się do Twojego poziomu i powiem, żebyś wracała do kuchni, bo nadajesz się do gotowania i sprzątania, a nie dyskusji na poziomie. Nie obrazisz się, prawda? Przecież to... "nazywanie rzeczy
@xandra: Dla mnie nie ma różnicy, burak pozostanie burakiem, niezależnie czy pluje jadem w konkretną osobę, czy grupę.

Pogrążasz się tłumacząc swój brak kultury i żenująco niski poziom dyskusji tym, czy to atak personalny czy... "sprzeciw obywatelski" ( ͡° ͜ʖ ͡°)