Wpis z mikrobloga

Ale mnie wpienia takie nachalnie wpychanie jakiejś grupy społecznej do filmów i seriali. Nikt mi nie wmówi, że to nie jest kwestia określonej ideologii, która jest akurat na czasie. Żeby chociaż to szło w parze z poziomem artystycznym, ale z tym bywa różnie.

Popatrzmy tylko na głównych bohaterów następujących produkcji:

- Ojciec Mateusz - ksiądz
- Ranczo - ksiądz
- Plebania - ksiądz (ale tutaj jest przynajmniej jeszcze Janusz Tracz)
- Karol. Człowiek, który został papieżem - ksiądz
- Karol. Papież, który pozostał człowiekiem - ksiądz
- Prymas. Trzy lata z Tysiąca - no i znowu ksiądz
- Popiełuszko. Wolność jest w nas - ponownie ksiądz
- Faustyna- no w końcu nie ksiądz, wielkie brawa za różnorodność
- Tylko nie mów nikomu - a tu mamy nawet kilku księży

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazkatoli
  • 11
@Nudziarz-Spokojny: noo mooozna byloby tak to naciagac lecz nie bardzo mi to pasuje. W powyzszym spisie masz prawdopodobnie myśl przewodnią, idee wokol ktorej zbudowana jest fabula wraz z glownym bohaterem. Twoj przyklad to istnienie watkow pobocznych o takiej cesze
@Fang: Zabawniejszy w sumie byłby post, gdyby autor wziął na przykład jakiś film lub serial stricte o kulturze czarnoskórych, z większością czarnoskórych aktorów, i narzekał na ilość białych tam.
@Don_Vixen: To musisz bardzo selekcjonować treści w internecie, skoro nie trafiłeś na wyrazy zawodu, że w jakimś serialu jest gej itp. Ja widzę ciągle ataki z 2 frontów, tu że za dużo białych, a tam że za mało czarnych lub osób homoseksualnych. Odechciewa się do internetu wchodzić.
@Nudziarz-Spokojny To nie tak, że nie widziałem zawodu faktem wpychania wszędzie gejów na siłę. Po prostu, kiedy w danej produkcji ich nie ma to lament wylewa się drzwiami i oknami w wiodących mediach, a zdanie tego typu "ekspertów" jest powielane gdzie się tylko da, natomiast kiedy larum podnosi ktoś, niezadowolony z tego powodu, to jest to widoczne co najwyżej w zminusowanych komentarzach na Wykopie, Filmwebie czy Facebooku, co trudno znaleźć nie szukając