Wpis z mikrobloga

Mirki od #xboxone

Naprawiał ktoś z was kontroler? Bo nie działa mi RB. Znaczy się działa, ale klikam i czasem nawet 2-3 razy muszę kliknąć by zadziałał. Reszta przycisków ok. Miał ktoś z was taki problem ? Przycisk klika normalnie i zachowuje się normalnie, po prostu w grze nie ma reakcji. Denerwuje to przy szybkich momentach akcji itd.

#majsterkowanie #kontrolery #xboxkontroler
  • 9
@LZBNZ: Naprawiał, wymiana przycisku w sumie prosta sprawa choć wymaga nieco wprawy. Warto mieć kilka różnych rodzajów ponieważ różne serie montowane w padach różnią się klikiem, zarówno dźwiękiem kliknięcia jak i odczuciem i może to denerwować jak są dwa różne :)
@pankrokowiec mam białego pada od Xbox one s.

Obawiam się że moje objawy to będzie wina "mikrostyku". Czy żeby go wymienić trzeba coś lutować ? Nie mam lutownicy i żadnych umiejętności w lutowaniu, bo nigdy tego nie robiłem.

Na allegro dostępne są mikrostyki za 3 zł :D czy po prostu wyciągam stary i wkładam nowy ?
@LZBNZ: Tak, musisz go wylutować i wlutować nowy, najlepiej zachowując odległości i kąty, dodatkowo masa zamienników ma nieco dłuższy ten przytczek, który trzeba spiłować, żeby bumper się o niego za bardzo nie opierał :)
@pankrokowiec #!$%@? to lutowanie #!$%@?. Nie ogarniam tego. Jak coś "wylutowac" ? Xd są jakieś poradniki w necie na ten temat ? Słyszałem o lutowaniu (myślałem że to takie mikro spawanie) ale wylutowanie?

A może ty miras za kilka dyszek byś mi naprawił RB?
@sodomek kurła całe życie gram na Xboxie i dopiero w tym #!$%@? one s #!$%@?ł mi się kontroler. Inne kontrolery zawsze były nieśmiertelne i za takie je uważałem. A teraz ? W #!$%@? SOBIE LECA CWELE