Wpis z mikrobloga

@PotwornyKogut: "Doszłyśmy do wniosku, że konferencje naukowe dedykowane wyłącznie kobietom są absurdalne..." I dodaje zaraz żeby usprawiedliwić ten nonsens "Natomiast żyjemy w absurdalnym świecie i one się w niego wpisują".

"Gdyby świat był idealny to szczerze byłyby niepotrzebne (...) A MOŻE NAWET (!!!) DYSKRYMINUJĄCE".

Może nawet! xDDD
  • Odpowiedz
@Thomas_Szasz: powiem szczerze, że dobór prelegentek jest bardzo nierówny. Gandor ma vloga z naukowym contentem i robi dobrą robotę, ale np. Truszczyńska (której vloga oglądałem w nadziei, ze dowiem się czegoś istotnego o Chinach) cały czas napierdziela o zakupach albo jedzeniu. i nawet jak jej się zdarzy mówić np. o jakiejś wystawie, to zamiast pokazywać to, o czym mówi, wypełnia kadr swoją twarzą przez 99% czasu. jest to kompletnie bezwartościowe.
  • Odpowiedz
@PotwornyKogut: Ogólnie niesamowite jest dla mnie to, że kobiety się zbierają i organizują innym kobietom miejsce żeby mogły sobie gadać o tym jak to jest być kobietą. Jakby to #!$%@? było coś niezwykłego do przegadania. xD Jakie to jest kółko wzajemnej adoracji to się nie mieści w pale.

Co do tego co napisałeś - nie znam tych kobiet, więc z wdzięcznością przyjmuje poszerzenie kontekstu, które zapewniłeś.
  • Odpowiedz
Ogólnie niesamowite jest dla mnie to, że kobiety się zbierają i organizują innym kobietom miejsce żeby mogły sobie gadać o tym jak to jest być kobietą. Jakby to #!$%@? było coś niezwykłego do przegadania. xD Jakie to jest kółko wzajemnej adoracji to się nie mieści w pale.


@Thomas_Szasz: można w drugą mańkę - episkopat też organizował panele na podobny temat, nawet jakieś kobiety zaprosili... w przeciwieństwie do krajów arabskich, gdzie takimi
  • Odpowiedz
@Thomas_Szasz:
to też jest dobre: 27:04 - załóżmy, że mamy firmę A, w trzecim świecie, która daje prace tysiącowi kobiet, pozwalając im wyrwać się z biedy. ale zarządza nią trzech mężczyzn. a na drugim biegunie mamy firmę B, zarządzaną przez kobiety, zajmującą budowaniem domów dla bogatych ludzi w europie. jak rozumiem, z automatu powinniśmy wybrać współpracę z firmą B?
  • Odpowiedz
Truszczyńska (której vloga oglądałem w nadziei, ze dowiem się czegoś istotnego o Chinach) cały czas napierdziela o zakupach albo jedzeniu.


@PotwornyKogut: bo ona nie prowadzi bloga podróżniczego o Chinach, tylko lifestylowy w Chinach. Na początku były one nawet ciekawe, potem je traktowałem jako zabijacz czasu, a akurat wczoraj dałem jej unsub, gdy oświadczyła, że ma zamiar zostać "wojowniczą feministką" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PotwornyKogut: swoją drogą na głównej jest znalezisko z mapami odzwierciedlającymi, że kobiety w Polsce mają jedną z najlepszych pozycji w Europie (czyli na de facto na świecie), a tym Paniom oczywiście jest tak źle z powodu ich rzekomego traktowania przez płeć, że muszą specjalnie do tego organizować jakieś kongresy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Alex_Krycek: dzisiaj właśnie powiedziałem koleżance w robocie, że widziałem w necie dane, w których Polska jest w pierwszej trójce krajów z najmniejszą różnicą w zarobkach wzgl płci.
a ona z takim oburzeniem pomieszanym z ... pogardą (?):
CO ZA BADANIA? NIBY CZYJE?
więc wiesz, jak fakty są niewygodne, tym gorzej dla faktów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to nawet na lifestyle się nie kwalifikuje


@PotwornyKogut: kwestia gustu. Mi tam się sporo odcinków podobało.

dzisiaj właśnie powiedziałem koleżance w robocie, że widziałem w necie dane, w których Polska jest w pierwszej trójce krajów z najmniejszą różnicą w zarobkach wzgl płci.

a ona z takim oburzeniem pomieszanym z ... pogardą (?):

CO ZA BADANIA? NIBY CZYJE?

więc wiesz, jak fakty są niewygodne, tym gorzej dla faktów. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz