Wpis z mikrobloga

Widzę że wiele osób bardzo podnieciło się wyrokiem dla Tucznika. Ale pozwolę sobie napisać jak ten wyrok może wyglądać w praktyce. Po pierwsze Tucznik ma prawo się odwołać i jest wielce prawdopodobne że w sądzie apelacyjnym ten zakaz strimowania mu zdejmą bo narusza on podstawowe prawa i swobody obywatelskie. Ale... Po drugie wyrok w zawieszeniu, 1 rok w zawieszeniu na 2 oznacza że Tucznik pójdzie siedzieć jeśli złamie prawo podczas 2 letniego okresu zawieszenia. Nawet jeśli w tym czasie odpalał by strima, siedzieć nie pójdzie bo strimowanie nie jest żadnym przestępstwem w rozumieniu prawa karnego. Po trzecie zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek strimach będzie ciężki do wyegzekwowania bo jeśli jego strima odpali np. jego brat, a Tucznik będzie w tym czasie przebywał w mieszkaniu Gochy gdzie jest zameldowany to też nie będzie jego wina. Reasumując jeśli ktokolwiek na melinie oprócz niego odpali strima a on nie złamie na wizji prawa, jak ostatnio, to może sobie spokojnie siedzieć na melinie i kompletnie nic mu nie zrobią.
#danielmagical #patostreamy
  • 15
  • Odpowiedz
@StraponPrawilnosci: oni chcą go #!$%@?. Tu nie chodzi o "prawo" a "pokazanie, ze umiemy walczyc z patostreamerami".
I czego spodziewasz sie po sledziu? Jest za glupi aby cos madrego z tym zrobic.
  • Odpowiedz
@StraponPrawilnosci


1. Po części masz racje - Magical może się odwołać chociaż Magical dobrowolnie poddał sie karze tylko przeraziła go jej dolegliwość więc być może apelacja będzie.

2. Ten wyrok nie narusza żadnych swobód obywatelskich i nie jest nakładany dożywotnio tylko na okres od 1 roku do lat 10. Dosyć normalna praktyka jeżeli dane przestępstwo zostało popełnione w związku wykonywaną działalnością a tutaj pośrednio tak było. Szanse na to że zdejmą to w apelacji widze marnie ale próbować może. W końcu temida jest
  • Odpowiedz
@Dusha: Procedura przewidziana w art. 335 k.p.k. wcale nie wyklucza wniesienia apelacji, choć znacząco ją utrudnia. Jeśli dobrze wyczytałem w artykule prawnik Tucznika zgodził się tylko na zawiasy a prokuratura dowaliła jeszcze zakaz.
  • Odpowiedz
@ryyj: Zakaz prowadzenia transmisji w internecie, jest naruszeniem swobód obywatelskich. W końcu to dorosły chłop tak samo jak i jego rodzina dorośli ludzie i mają prawo uczestniczenia w życiu społecznościowym za pośrednictwem internetu. Zakaz strimowania, spożywania alkoholu ha ha ha ludzie to nie komuna. Jeśli odpali strima ktokolwiek inny a on będzie w tym czasie w domu to co zamkną go? Ma pod most pójść spać? Przecież on na tej
  • Odpowiedz
@StraponPrawilnosci Idąc Twoim rozumowaniem to nie powinno być kary pozbawienia wolności bo narusza swobode obywatelską. To jest kara a kara z zasady narusza swobodę obywatelską. Więzień też bo te również naruszają. To jest przestępca i kara wiąże się z równymi dolegliwościami. Ale.. sub, dzwoneczek, uderzaj na grupe magicale daniela i doradzaj mu bo on potrzebuje teraz prawników z wykopu. Już kiedyś mu doradzili że donejty to darowizny i od tych nie
  • Odpowiedz
@ryyj: Nie rozumiesz mnie kara wyroku w zawieszeniu jest jak najbardziej zasadna, i na taką karę zgodził się Tucznik ja piszę jedynie o zakazie strimowania jako naruszeniu swobód, tylko o tym. Kara w zawieszeniu wg. mnie i tak nakłada na niego kaganiec na 2 lata, nie będzie mógł w tym czasie popełnić żadnego przestępstwa, bo od razu pójdzie siedzieć.
  • Odpowiedz
@StraponPrawilnosci A ja uważam że jak najbardziej jest to słuszna kara. Wiem że drastyczna ale tylko taka ma szanse zadziałać na Magicala i to podziela też sąd. Ten człowiek to patus - dwukrotnie karany lekceważący wyroki za co odwalił zastępczą karę a w tle wisi kolejny wyrok. Nie dziwne więc że sąd zastosował dodatkowe obowiązki. Sam doprowadził do tego - trzeba było miec głowę na karku
  • Odpowiedz