Wpis z mikrobloga

Hej, chciałbym w najbliższy weekend pojechać w Tatry, tak na dwie noce. Będzie to mój pierwszy raz w Tatrach, chociaż mam doświadczenie w Sudetach i Beskidach. Dlatego, poleci ktoś jakąś miejscowość w której mógłbym zostawić samochód i ruszyć w góry, oraz oczywiście jakiś ciekawy szlak dla zaznajomienia się z ekspozycją? I powiedzmy, że chciałbym wejść na ponad 2000 metrów.

#gory #tatry
  • 11
@nie_uciekniesz jeśli celujesz w Tatry wysokie to auto możesz zostawić w okolicach skoczni. Teraz parkuję się tam za darmo. Z rana powinno być miejsce.
Na przetarcie może wejść na Kasprowy z Kuźnic, potem ruszyć w stronę Świnicy.
Szlak na Świnice ma trochę łańcuchów, ale trudności są umiarkowane. Zejść możesz ze swinickiej przełęczy do hali gąsienicowej i później do kuźnic przez boczań.
@nie_uciekniesz: Nie nastawiaj się, że dojdziesz z buta do szlaku. Z miejsca zanieszkania dojedziesz busem. Polecam Cyrlę. Z gór pod 2000 to Czerwone Wierchy. Jak nie będzie dużo śniwgu to można wejść też np. na giewont. Kozi Wierch od doliny 5 stawów tez jest dobry ale zamknęli ten szlak do zimy.

Jest kilka punktów, z których zaczynają się szlaki najpopularniejsze to Kuźnice i Palenica Białczańska.
@nie_uciekniesz: wątpliwe, schroniska zawsze są obłożone. Spróbuj zadzwobic i zarezwowac miejsce jak najszybciej. Ale tez nie wiem czy koniecznie potrzebujesz tego miejsca w schronisku, jak bedzie snieg to ja bym sie nie pchal w wyzsze partie gor na pierwszy raz.
@r4do5: @zdzisiek-bula: Ok, rozumiem. Po prostu zamiast rano wchodzić i wieczorem schodzić, wolałbym rozplanować sobie jakąś pętle z noclegami w schroniskach po drodze, ale skoro piszecie, że tak słabo z noclegami to pewnie będzie trzeba coś innego wymyślić. W każdym razie, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. A jeszcze co do śniegu, to według komunikatu Topru tak jak piszesz, śnieg jedynie powyżej 2000 metrów i w zacienionych miejscach. Dlatego zależy mi
@nie_uciekniesz:
Jak w ogóle nie będzie śniegu to proponuję:
-Kościelec
-Czerwone Wierchy (jak zobaczysz z góry, że na Giewoncie jest mało ludzi to można przy okazji na niego wejść)
-Do morskiego oka, później niebieskim lub żółtym (oba bardzo ładne, z żółtego można szybko wejść na Szpiglasowy Wirch) szlakiem do doliny pięciu stawów a następnie czarnym szlakiem na Kozi Wierch