Wpis z mikrobloga

Mireczki, błagam o pomoc:

zwracam się do Was, bo nie ukrywam, jestem już nieco zdesperowany. Sprawa dotyczy laptopa żony, konkretnie Acer Aspire C3 371 30zg. Sprzęt mało używany, niestety już po gwarancji. Żona korzystała z niego do pisania scenariuszy na lekcje, przeglądanie neta - ogólnie nic wymagającego. Od dłuższego czasu mamy jednak problem, ponieważ korzystanie ze sprzętu jest niemożliwe ze względu na non stop wyskakujące bluescreeny. Nie ma zależności, kiedy wyskakują - przy przeglądaniu internetu, zaraz po odpaleniu kompa, na ładowarce i bez niej. Zdjęcia błędów załączam.
Byłem z lapkiem w dwóch serwisach. Dwa razy robili całkowite wyczyszczenie dysku i na nowo instalowali system. Nic więcej nie podziałali, bo "u nich te błędy się nie pojawiały", a dysk w ich mniemaniu jest ok. U nas wygląda to tak, że błąd wywala nawet 7 razy w przeciągu godziny.

Jest też problem z wifi. Połączenie z netem często zrywa. Albo w ogóle nie ładuje stron. Czy to może być jakoś połączone? Z góry dzięki wielkie za pomoc!

#laptopy #komputery #windows #acer
Pobierz
źródło: comment_OZ9AdNvQhErhdrQj8Zc73AWnUY9oUoAU.jpg
  • 9
@Wyborowy0606 Może laptop jest w środku zakurzony albo dysk (jeżeli masz HDD) się uszkodził i przy załóżmy uderzeniu noga w stół (na którym jest laptop) wywala Blue screen, jeżeli w takich sytuacjach wywala Blue screen to dysk do wymiany.
@rockypiotr: W jednym serwisie go rozkręcali, więc wierzę, że tę kwestie z zabrudzeniem wykluczyli. Dosłownie przed chwilą sprawdziłem, czy wywali błąd po np. lekkim wstrząsie. Nic takiego się nie stało. 5 minut później próbowałem odpalić randomową stronkę - choć pokazywało podłączenie z siecią, to stronki nie wyświetliło, a potem wywaliło błąd :/
@Wyborowy0606: 1) Sprawdził bym po uruchomieniu z pen-drive systemu live czy wszystko działa. Najlepiej Linux (ew. później coś na Windows)
2) Jeśli będzie działać to sprawdziłbym sterowniki/bios.
3) Jeśli nie działa to w pierwszej kolejności RAM/DYSK/PLYTA GLOWNA