Wpis z mikrobloga

Siema, planuje kupić nowe buty, ale problem w tym, że miałem wcześniej dwie pary butów używanych, raz pożyczałem trzecia pare od brata i w każdych czułem ból zewnętrznej części stopy, czasami było to nie do wytrzymania. W zeszłym sezonie zjazd całej trasy w alpach „na raz” był niemożliwy. W tym roku tez się wybieram ale chce ten ból ograniczyć lub zlikwidować, żebym mógł czerpać radość z jazdy. Może miał ktoś podobny problem i poradzi na co zwrócić uwagę?
Zdaje sobie sprawę z tego, że nie powinienem był kupować butów używanych.
#snowboard
  • 7
@Kakashiii: Na 90% masz coś z stopami płaskostopie lekkie lub jakąś inną wadę. Najlepiej kupić but i dorobić sobie wkładki do butów https://www.skifanatic.pl/wkladki-do-butow-narciarskich-sidas/
Ja miałem teraz jakieś wkładki korekcyjne na wypadzie, ale nie takie 'odlewane' i w ogóle nie występował ból w śródstopiu , ale w innym miejscu na tym podbiciu wkładki , ale w ogóle nie równał się do tego w śródstopiu i mogłem normalnie jeździć. Ból się nasilał jak
@Kakashiii: Tak jak komentarz wyżej, kup wkładki SIDAS. Buty snowboardowe mają to do siebie, że mało który model daje profilowaną wkładkę, a raczej uniwersalne dla każdego więc... płaskie. Jak masz mniej kasy i chcesz przetestować to masz gotowe wkładki SIDAS'a o 3 poziomach podbicia (ja kupiłem w Intersporcie). Jak więcej kasy - możesz od razu wyrobić odlewane.
Dzięki za rady, chyba wybiorę się do lekarza, żeby wiedzieć na czym stoję, miałem nadzieje ze to może jakiś powszechny problem, ale chyba nie za wiele osób ma z tym problem. Do zobaczenia na stokach ;)