Wpis z mikrobloga

Siema, planuje kupić nowe buty, ale problem w tym, że miałem wcześniej dwie pary butów używanych, raz pożyczałem trzecia pare od brata i w każdych czułem ból zewnętrznej części stopy, czasami było to nie do wytrzymania. W zeszłym sezonie zjazd całej trasy w alpach „na raz” był niemożliwy. W tym roku tez się wybieram ale chce ten ból ograniczyć lub zlikwidować, żebym mógł czerpać radość z jazdy. Może miał ktoś podobny problem i poradzi na co zwrócić uwagę?
Zdaje sobie sprawę z tego, że nie powinienem był kupować butów używanych.
#snowboard
  • 7
  • Odpowiedz
@Kakashiii: Na 90% masz coś z stopami płaskostopie lekkie lub jakąś inną wadę. Najlepiej kupić but i dorobić sobie wkładki do butów https://www.skifanatic.pl/wkladki-do-butow-narciarskich-sidas/
Ja miałem teraz jakieś wkładki korekcyjne na wypadzie, ale nie takie 'odlewane' i w ogóle nie występował ból w śródstopiu , ale w innym miejscu na tym podbiciu wkładki , ale w ogóle nie równał się do tego w śródstopiu i mogłem normalnie jeździć. Ból się nasilał jak
  • Odpowiedz
@Kakashiii: Tak jak komentarz wyżej, kup wkładki SIDAS. Buty snowboardowe mają to do siebie, że mało który model daje profilowaną wkładkę, a raczej uniwersalne dla każdego więc... płaskie. Jak masz mniej kasy i chcesz przetestować to masz gotowe wkładki SIDAS'a o 3 poziomach podbicia (ja kupiłem w Intersporcie). Jak więcej kasy - możesz od razu wyrobić odlewane.
  • Odpowiedz
Dzięki za rady, chyba wybiorę się do lekarza, żeby wiedzieć na czym stoję, miałem nadzieje ze to może jakiś powszechny problem, ale chyba nie za wiele osób ma z tym problem. Do zobaczenia na stokach ;)
  • Odpowiedz