Wpis z mikrobloga

W domu, w mieszkaniu gdzie obecnie mieszkam, pojawia się sporo wilgoci na oknie, a czasem woda z tego okna wręcz spływa na parapet. W efekcie powoli decyduję się na osuszczacz powietrza. Czytam różne opinie o produktach na allegro, ale jednak nie mam wyobrażenia na to, jak np. mały osuszacz wpłynie na pomieszczenie i jaka jest jego efektywność (np. taki jak ten w linku >>>TUTAJ<<< ). Ktoś może coś poradzić, czy warto takie kupować? Czy lepiej patrzeć na takie w cenie minimum 500 złotych? Chodzi mi jedynie o komfort przebywania w pomieszczeniach. Żebym rano nie budził się z suchym gardłem z mega glutem na jego końcu stworzonym między innymi z wilgoci powietrza. Może lepiej kupić 3 małe osuszacze w niskiej cenie na po jednym na pomieszczenie? Czy lepiej kupić jeden duży w większej cenie? Ktoś może coś polecić? Na jakie parametry zwracać uwagę przy doborze sprzętu, żeby potem się nie okazało, że trzeba wylewać wodę ze zbiornika 4x dziennie? Pomieszczenia mają średnio po około 20metrów~ 24 metry kwadratowe.

#zdrowie #dom ##!$%@?
  • 8
@Norskee: @stefan_pmp: @dewx: Nie rozwiążę teraz problemów z wentylacją, bo remont obecnie odpada i to nie mój dom aby decydować o takich zabiegach. Stara zabudowa poniemiecka i mega szczelne okna. Brak mikroszczelin pod oknem. Jedynie w oknach mogę dać "mikroszczelinowanie", ale jest za słaba wentylacja i nawet przestawienie wajchy w oknie nie rozwiązuje problemów. Uchylenie okna w łazience też nie pomaga. Stąd chcę czasowo rozwiązać problem poprzez pomoc mikroszczelinom
@Norskee: Ok. Jak wrócę do domu to zerknę. Rozumiem, że okna się reguluje w zalezności od pory roku, w sensie można i te nowe powinny mieć taką możliwość? Latem okna były cały czas uchylone, więc nie było z tym problemów. ZImą za to jest gorzej i zimą pojawia się nawet grzyb na suficie. Chciałbym się przygotować do tego sezonu nieco lepiej.
@Tatiagla: okna maja cos takiego jak tryb na lato i zime, ale regulacja jest plynna, wiec mozna troche to odkrecic zeby byl jakis drobny przeplyw powietrza
Nie powiem ci jak wyglada u ciebie ta regulacja, bo wyglada roznie

Dodatkowe pytanie : jaka masz wilgotnosc w pomieszczeniach? Wez pod uwage, ze np u mnie od 2 tygodni pada dzien w dzien i wilgotnosc podskoczyla do 65-73%, bo podobnie jest na dworze, mam
jaka masz wilgotnosc w pomieszczeniach?

@Norskee: Kupię urządzenie to zbadam.

sprawdzales czy kratki wentylacyjne sie nie zatkaly kurzem?

@Norskee: Zerknę, ale nie powinny. Niedawno był remont mieszkania z ponad rok temu. W zeszłym roku był podobny problem z tego co wiem. Ale może to właściwy trop, bo z zewnątrz mogą wyglądać na nowe, a w środku mogą być zapchane, no ekipa remontowa mogła to olać.

suszysz pranie gdzie?

@Norskee: