Wpis z mikrobloga

Battery drain na iPhone XS 256GB. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Od wczoraj mam dziwny problem z nadmiernym zżeraniem battery podczas gdy nie używam telefonu.

Wczoraj w nocy rozładował mi się z 33% do 0% co spowodowało zaspanie do pracy. Dzisiaj rozładował się od godziny 0:30 z 66% do 17% do godziny 7:30. Appka baterii nie pokazuje żadnych dziwnych aktywności aplikacji, wszystkie aplikacje zostały zabite zanim poszedłem spać.

Wczoraj zaktualizowałem telefon z 13.1.1 do 13.1.2. Wcześniej taki problem nie występował. Używam iOS 13 od bety i wcześniej nie było takiego problemu.

Kondycja baterii to 90%

#ios13 #ios #apple
  • 6
@tejotte: 1 czy ladujesz z kompa albo nieoryginalnej ladowarki
2 czy masz najnowszy ios 13.1.2
3 czemu nie trzymasz pod kabelkiem w nocy (synchro z icloud, aktualizacje apek)
4 czemu zabijasz apki? One sie mrożą i tak po max ok 2 miniutach od zamkniecia a uniemozliwiasz telefonowi nauki nawykow i za kazdym razem jak cos robi musi ladowac do pamieci od nowa (brak oszczednosci czasu, transferu i baterii)
5 w statsach
@pieczywowewiadrze:
1. telefon kupiłem na premierę a od listopada ładuję przy użyciu ładowarki Green Cell USB-C 30W
2. Tak, wczoraj zrobiłem aktualizację mając nadzieję, że problem zostanie rozwiązany
3. Nigdy nie ładowałem telefonu w nocy, zawsze przy ok ~30% podłacząłem telefon do ładowania podbijając do ~90% po czym odłączałem ładowarkę. Okazjonalnie ładowanie było dłuższe np. podczas jazdy samochodem
4. Zazwyczaj nie zabijam apek w ogóle. Wczoraj to zrobiłem przed snem sądząc,
tejotte - @pieczywowewiadrze: 
1. telefon kupiłem na premierę a od listopada ładuję ...

źródło: comment_CuaoVvbTVwYuN6shYSa5P8gxFYIJMTpB.jpg

Pobierz
@tejotte: Jesli robiles update to przez 2-3 dni moze system pozbywac sie smieci ktore zostaly by np odtworzyc system w przypadku niepowodzenia aktualizacji
Wczesniej telefon mogl pobrac do instalacji poprzednie wersje (13.1 i 13.1.1)

W ios13 masz tez optymalizacje ladowania (majac budzik „pora spac” telefon laduje sie do 80% i przed wstaniem do 100) moze warto z niej skorzystac.

Ostatnia rzecz to polecam co jakis czas jednak ładować do pełna (nie