Wpis z mikrobloga

ELO, #rozowypasekpyta

założyłam profil w jednej, jedynej sprawie, a wiem, że zasięgnę tu pomocy - potrzebuję nowy telefon. ()

Obecnie posiadam Huawei P9 dobry trzeci rok z rzędu. W międzyczasie (chyba po roku) serwis wymienił mi go na nowy egzemplarz, bo miał wadę, mniejsza, ale mam już dosyć jego słabego jak na obecne warunki aparatu (używanie trybu PRO nie pomaga), a także tego, że wytrzymuje mi ok. 2, niecałe 3 godziny max ciągłego użytkowania. Reset etc nie pomogły za dużo.

Bardzo przywiązuję się do rzeczy i chciałabym kupić sobie nowy smartfon, który posłuży mi przez następne kilka lat.
Wymagania:
- jak najlepszy aparat, który złapie szczegóły typu napis na świecącym bannerze (zamiast robić eksplozję jasności w danym punkcie). Nocą też byłoby fajnie, gdyby sobie dawał radę. Rankingi typu DXOMARK znam bardzo dobrze, ale wiadomo - opinia Mirków jest dla mnie cenniejsza. :*
- stabilizacja wideo
- mocna bateria (marzy mi się używanie telefonu bez konieczności podłączania go co 20 min i przymusu siedzeniu na kablu jak niewolnica u st00p swojego pana)
- spoko wyświetlacz
- wytrzymała konstrukcja. Mój Huawei akurat tutaj dawał sobie radę bardzo dobrze, bo po tym, ile razy spadł jestem zdziwiona, że jest lekko ukruszony na lewej dolnej belce (co w ogóle nie przeszkadza), więc nie chciałabym dostać jakiegoś piźdeusza, co się porysuje od samych drgań powietrza.

Cena w sumie nie gra roli, aczkolwiek jeśli mam wydać dużo, to chcę, aby słuchawka rzeczywiście była tego warta. Zaznaczę tylko, że nie chcę iPhona, ponieważ nie lubię się z iOS (podejmowałam próby, nie wyszło nam) i nie przepadam za Xiaomi (ich matryce i ogólna jakość mnie nie powalają). Co do Huawei mam mieszane uczucia, bo używam dużo Google Pay, a wiadomo jak wygląda sytuacja z Googlem.

No i jako, że mam małe rączki, nie chciałabym telefonu giganta typu Note10+. XD

Mam możliwość kupienia Galaxy S10+ 512 GB za trochę mniej, niż ceny regularne, ale wolę rozważyć wszystkie inne opcje oraz usłyszeć Wasze opinie na temat tej Galaktyki.

PS Sama siedzę trochę w środowisku technologicznym i jakimś super żółtodziobem nie jestem, więc powinnam zrozumieć specjalistyczną terminologię. :)

Będę wdzięczna za wszystkie opinie, porady i komentarze

Do czego używam telefonu:
- Social Media (bo praca)
- Zdjęcia i wideo (dużo podróżuję i dokumentuję)
- zaawansowana edycja zdjęć i wideo
- tworzenie grafik/bazgrolenie, kiedy nie chce mi się podłączać tabletu do kompa
- Gry
- Muziczka d-_-b
- YouTube

#samsung #samsungs10 #samsungs10plus #huawei #apple #iphone #xiaomi #oppo #oneplus #telefony #jakitelefon #jakitelefonwybrac #dziewczynapyta #alternatywkapyta #alternatywkousiadzmiwiadomogdzie
  • 25
  • Odpowiedz
@Horkrux: no jest, na pewno jest o wiele szybszy. Kilka osób z forum porzuciło Samsunga z racji gorszego odświeżania, upchnego systemu (OnePlus ma czystego OxygenOS, który jest bardzo szybki).
Zmuszać nie będę. Jedno jest pewne - jeżeli nie spróbujesz OP7 Pro w użytkowaniu dzień w dzień to się nie przekonasz ;)
Minus OP7 Pro jest taki, że nie ma Always On Display. Może on wejść wkrótce, ale nie ma pewności.
  • Odpowiedz
Co do Huawei mam mieszane uczucia, bo używam dużo Google Pay, a wiadomo jak wygląda sytuacja z Googlem.


@Horkrux: wszystkie modele Huawei, które miały premierę przed banem od Trumpa będą miały wsparcie Google - prawo nie działa wstecz. P30 Pro jest dobrą opcją - bardzo dobry aparat, bateria, szybkie ładowanie
  • Odpowiedz
@kamroz: z całym szacunkiem do oppo, którego uwierz że mam bardzo dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Reno nie ma nawet podjazdu do s10+ czy innego op7 pro
  • Odpowiedz